REKLAMA

Czystka w TVP? Prawica ma listę osób "do zwolnienia"

 • Autor: TM
 • 02 listopada 2015 10:21
Czystka w TVP? Prawica ma listę osób "do zwolnienia" Krzysztof Ziemiec: Nie mam ochoty tego komentować. Stoję z boku. Fot. facebook.com

Łotry większego płazu", "złodzieje sumień", "banda, która zatruwała umysły i łamała kręgosłupy dziennikarzom", "politruki" - tak Witold Gadowski określa dziennikarzy TVP. I nawołuje do ich zwolnienia.

Dziennikarze nie kryjący radości z wygranej Prawa i Sprawiedliwości w wyborach podpowiadają teraz gorliwie politykom, kogo powinni wyrzucić z Telewizji Polskiej - pisze miesięcznik "Press" na swojej stronie internetowej.

Nie tylko Lis i Kraśko

Cezary Gmyz z "Tygodnika do Rzeczy" w programie #dziejesienazywo w Wirtualnej Polsce zażądał zwolnienia z TVP Tomasza Lisa i Piotra Kraśko.

Tomasz Lis zdecydowanie ma się czego obawiać. Dla Lisa i Kraśki, którzy zaprzeczyli misji naszego zawodu, nie powinno być miejsca w mediach publicznych – mówił Gmyz.

Natomiast Witold Gadowski, współpracownik tygodnika "W Sieci" w serwisie Stefczyk.info wskazał tych, którzy powinni stracić pracę w TVP. Tak więc: dyrektor TVP Kultura Katarzyna Janowska ("za genderowo - antypolski kształt produkcji tego kanału), dyrektor TVP 2 Jerzy Kapuściński ("ziejący nienawiścią do opcji niepodległościowej, człowiek o nikłej kulturze i niewielkich dokonaniach"), wicedyrektor TVP 1 Andrzej Godlewski ("był oficerem politycznym Bronisława Komorowskiego"), Jacek Snopkiewicz ("blokował w TVP wszelkie próby przygotowania rzetelnego filmu o katastrofie smoleńskiej, aparatczyk i funkcjonariusz o mentalności bolszewika"), Monika Sieradzka ("autorka propagandowego i nierzetelnego filmu dokumentalnego, który zniszczył przygotowany budżet na prawdziwą smoleńską produkcję"), małżeństwo Lisów, Tomasz Sekielski ("wredna przystawka do niejakiego Morozowskiego"), Piotr Kraśko ("wreszcie utnie się w telewizji publicznej wpływy komunistycznego klanu rodziny Kraśków").

W TVP Info jest zdaniem Gadowskiego do wymiany "nie tylko całe kierownictwo, ale też czołowe twarze ludzi występujących na wizji w rolach prezenterów i reporterów politycznych".

"Niech mnie zwalnia"

Jak pisze serwis press.pl typowani przez prawicowych kolegów do zwolnień niechętnie to komentują.

Jak mnie Gadowski chce zwalniać, niech mnie zwalnia - powiedziała Katarzyna Janowska, szefowa TVP Kultura.

Kim jest pan Gadowski, żebym musiał się do tego odnosić? Jeżeli dowiem się, że chce mnie zwolnić prezes TVP, wtedy będę się do tego odnosił - stwierdza Tomasz Sekielski.

Natomiast Krzysztof Ziemiec, którego nie wymieniano wśród osób do zwolnienia z TVP, mówi: "Nie mam ochoty tego komentować. Stoję z boku.

Konrad Piasecki, dziennikarz RMF FM, przypomina, że podobne zachowania zdarzały się po wygraniu wyborów przez Platformę Obywatelską".

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (6 komentarzy)

 • kristos 2016-01-19 20:09:07
  Zostawcie Kraśke bo jest bardzo lubianym dziennikarzem.
 • TYGRYS 2016-01-15 17:44:10
  Jesteś tak durny, że już bardziej durnym być nie mizesz.
 • rafał 2016-01-04 19:09:51
  Mam nadzieję że zobaczę zakonnicę zapowiadającą pogodę, wtedy dam na mszę ojcowi dyrektorowi !
 • Estera 2016-01-04 18:36:24
  racja tylko w PiS są piękne kobiety! Pani Pawłowicz,Szczypińska,Sobecka i Wróbel! mniam!
 • medyk 2016-01-02 17:36:26
  Tak, dobrze, że zostają wymieniani dziennikarze, którzy się po prostu " zużyli"a my słuchacze chcemy NOWYCH TWARZY!! DOŚC PROPAGANDY!!
 • KAZIK 2015-11-27 12:10:26
  panie petru ois sie napewno nie rozpadnie ale pana partia napewno w pana partii okropne sa kobiety a szegolnie ta czarna prawniczka gada jak przekupka i sama nie wie co chce a pan niech sie nie martwi o PIS bo PIS BYL I BEDZIE ALE PANA PARTII NAPEWNO NIE BEDZIE W 100%REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA