REKLAMA

David Cameron z wizytą w Polsce

  • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
  • 05 lutego 2016 09:12
David Cameron z wizytą w Polsce Kluczową kwestią omawianą podczas spotkania będzie projekt porozumienia między Wielką Brytanią a Unią Europejską (fot. KPRM/twitter)

Kluczową kwestią omawianą podczas spotkania będzie projekt porozumienia między Wielką Brytanią a Unią Europejską. Szefowa rządu podniesie także kwestie propozycji ograniczenia świadczeń socjalnych dla imigrantów.

- Dla Polski Wielka Brytania jest partnerem strategicznym. Dla nas istotne jest to, aby Wielka Brytania pozostała w Unii Europejskiej. Bardzo sobie cenimy współpracę z Wielką Brytanią – mówiła premier Beata Szydło na konferencji podczas powitania Davida Camerona.

Odniosła się także do projektu porozumienia między Wielką Brytanią a Unia Europejską.

- Propozycje w części budzą nasze wątpliwości. Przychylamy się w pełni do tych rozwiązań, które mają poprawić konkurencyjność, odbiurokratyzować UE, nadać odpowiedniego znaczenia poszczególnym parlamentom. Tutaj się zgadzamy. Doprecyzowania wymagają natomiast kwestie socjalne. W Wielkiej Brytanii  mieszka i pracuje ponad milion obywateli Polski - przypomniała szefowa rządu.

Jak zaznaczyła, temat zasiłków ma być tym, który zostanie omówiony najszerzej. Rozmowy będą dotyczyć także kwestii bezpieczeństwa, zwłaszcza w kontekście organizacji szczytu NATO.

– Mamy bardzo szeroką paletę rozmów – podsumowała premier. – To będą dobre rozmowy. Będziemy szukali kompromisu – dodała.

David Cameron podziękował natomiast premier za czwartkową (4 lutego) wizytę w Londynie. – Chcemy widzieć pełne, strategiczne partnerstwo między Wielką Brytanią a Polską. A to dlatego, że mamy pewne wspólne interesy, jeśli chodzi o bezpieczeństwo, NATO, szczególnie jeśli chodzi o zagrożenia ze strony Rosji. Wspólne interesy wzrostu gospodarczego – mówił.  

I dodawał: - Myślę, że Wielka Brytania będzie w zdecydowanie lepszej sytuacji, jeśli będzie w zreformowanej Unii Europejskiej. Jeśli uda nam się te zmiany osiągnąć, to będzie dobrze dla Wielkiej Brytanii, dla Europy, ale także dla Polski. Chcemy być pewni, że nasza współpraca jest tak bliska jak to tylko możliwe w najbliższych miesiącach i najbliższych latach.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA