REKLAMA

Debata Kopacz-Szydło: Od niej zależy wynik PO w wyborach

  • Autor: AT
  • 16 października 2015 11:20
Debata Kopacz-Szydło: Od niej zależy wynik PO w wyborach Wynik debaty może zmniejszyć różnicę procentową między PiS i PO (fot.facebook.com/Ewa-Kopacz)


Według ekspertów Platforma Obywatelska będzie miała szansę na wygraną w wyborach tylko w przypadku wygranej Ewy Kopacz w dyskusji z Beatą Szydło.

W poniedziałek 20 października odbędzie się debata pomiędzy Ewą Kopacz, kandydatką PO na premiera, a Beatą Szydło, kandydatką PiS. Jak informują eksperci od tej dyskusji zależy wynik Platformy Obywatelskiej w wyborach parlamentarnych.

PiS może zdobyć głosy niezdecydowanych

Norbert Maliszewski, specjalista ds. wizerunku politycznego, stwierdził w programie „Polityka przy kawie” w TVP1, że przegrana albo remis Kopacz dyskusji przedwyborczej z Szydło nie będzie zadowalającym wynikiem ani dla jej partii, ani dla jej samej. - Jeżeli jej nie wygra, przestanie liczyć się w PO - twierdzi Maliszewski.

Specjalista w programie „Polityka przy kawie” zwrócił też uwagę, że według badań, które ostatnio prowadził, Beata Szydło ma przewagę wśród niezdecydowanych.

Wynik PO może zbliżyć się do PiS

Według politologa prof. Antoniego Dudka, wynik dyskusji nie odwróci sytuacji całkowicie, ale może zmniejszyć różnicę procentową między PiS i PO. Debata jednak - jak wyjaśnia w programie „Polityka przy kawie” - będzie bardzo ważna dla Ewy Kopacz. -Jeśli premier Kopacz wypadnie gorzej, może sprawić, że PO spadnie poniżej 20-proc. progu - powiedział Dudek w TVP1.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Ula 2015-10-16 12:15:12
    Politycy PO śmieją rubasznie się z naiwności własnych wyborców - posłuchajcie nagrań z "afery taśmowej". Trochę mi żal tych niedobitków, którzy do końca stoją po stronie upadającego PO. Teraz już wszyscy się z nich śmieją.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA