REKLAMA

Debata liderów na żywo. Oceny, komentarze

 • Autor: Parlamentarny.pl
Debata liderów na żywo. Oceny, komentarze Lider Partii Razem uchodzi za wygranego debaty liderów (fot.:Polsat)

Trafiliście na stronę relacji na żywo z debaty telewizyjnej liderów wszystkich ogólnopolskich komitetów wyborczych startujących w wyborach do parlamentu 25 października. W debacie wezmą udział Ewa Kopacz (PO), Beata Szydło (PiS), Paweł Kukiz (Kukiz'15), Barbara Nowacka (ZL), Janusz Piechociński (PSL), Janusz Korwin-Mikke (KORWIN), Ryszard Petru (Nowoczesna) oraz Adrian Zandberg (Partia Razem).

TRWA RELACJA NA ŻYWO

21.10 00:19

A tak w ogóle to tym podsumowaniem, które polecamy wam poniżej, skończymy naszą relację. Ale uwaga - rano wracamy, pamiętajcie! Najświeższe newsy z kampanii znajdziecie tutaj... (KLIK)

Dobranoc.

21.10 00:12

Kopacz lepsza niż wczoraj, Piechociński rasowy, a Kukizowi nie było dane? Jest też o socjalistycznych bzdurach. Czytajcie co na temat debaty powiedzieli nam politycy...

20.10 23:43

Tak zwany "tłiter" wciąż żyje debatą. Niektóre wpisy są trafne, a niektóre nawet dowcipne. O takie na przykład...

 

twitter.jpg

 

20.10 23:38

Jeszcze dwa słowa na temat potencjalnego protestu PiS.

Według informacji uzyskanych przez portal 300polityka.pl, sztab Prawa i Sprawiedliwości zamierza złożyć oficjalny protest w sprawie sytuacji, do której doszło przed debatą w siedzibie TVP.
W ocenie Krzysztofa Łapińskiego, "nikt nie panował nad sytuacją". W rozmowie z portalem 300polityka.pl powiedział, że na miejscu były zarówno Biuro Ochrony Rządu jak i firma ochroniarska, ale nie było wiadomo kto dowodzi. Do sytuacji, w której odmówiono wejścia do siedziby telewizji jednemu z członków młodzieżówki PiS odniosła się po debacie kandydatka tej partii na urząd premiera Beata Szydło.

Co więcej, w opinii PiS próbowano sprowokować działaczy tej partii. Rzekomo BOR miał zablokować wyjście ze studia m.in. Beacie Szydło do czasu, w którym opuści je szefowa rząd.

20.10 23:25

tweet.jpg

20.10 23:19

WP dodzwoniła się także do lewicowego politologa prof. Kazimierza Kika.

-  Petru przewyższał wszystkich merytorycznością. Można zaryzykować stwierdzeniem, że zdeklasował wszystkich. Drugie miejsce, zdaniem eksperta, przypadłoby Januszowi Korwin-Mikkemu.Zabłysnął trafnym ujmowaniem problemów, lekko skandalizującym i przede wszystkim wyrazistością, oraz inteligencją. On nie szukał poklasku. Pozostali łasili się do wyborcy, a Korwin-Mikke stawiał mu czoła - ocenia Kik i dodaje, że "podczas debaty Korwin zdeklasował Kukiza, który był banalny, powierzchowny i schematyczny.

20.10 23:17

- Tę debatę należy ocenić na "jedynkę" w skali szkolnej. To nie była żadna debata, tylko seria monologów - ocenia w rozmowie z WP debatę liderów dr Wojciech Jabłoński, ekspert od marketingu politycznego Uniwersytetu Warszawskiego. - Tę debatę najlepiej podsumował jeden z liderów, liderów drobnicy (Adrian Zandberg, Partia Razem - red.), mówiąc, że jest to "rozmowa robotów wyprana z treści". On tak wczoraj skomentował debatę Szydło-Kopacz i niechcący w ten sposób skomentował dzisiejszą pseudodebatę - ocenia dr Jabłoński.

 

 

20.10 23:11

- Pan Kukiz pokazał, że nie ma nic do powiedzenia poza jakimiś uwagami antysystemowymi. Jeśli rzeczywiście wejdzie do parlamentu, to będzie wskazywało że część jego wyborców głosuje wyłącznie na niego bez względu na to, czy jego deklaracje mają jakiś sens. Pan Janusz Korwin-Mikke zachowywał się w sposób brutalny. Również nie ma za dużo do powiedzenia i nie ma żadnej koncepcji poza anarchizmem - powiedział Polska The Times dr Sławomir Klimkiewicz, politolog z Collegium Civitas w Warszawie.

Więcej ocen debaty tutaj...

 

20.10 23:02

Mikke, po debacie: Zgadzam się z opinią, że to jest człowiek, który działa w imieniu wielkich firm - mówił o Ryszardzie Petru. - Tym korporacjom jest dobrze w tym ustroju, bo zrobiły na nim wielkie majątki. On popiera banki i wielkie firmy - komentował na antenie Polsatu.

20.10 22:56

- Adrian Zandberg to raczej fajerwerk, a nie gwiazda polityczna – oceniała politolog Ewa Pietrzyk-Zieniewicz - Ale rzeczywiście zaistniał.

Komentujący zaznaczali, że partia Razem może odzyskać finansowanie kampanii z budżetu. Konieczne jest do tego przekroczenie 3 proc. progu wyborczego.

 

  

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (11 komentarzy)

 • Gm 2015-10-23 12:11:35
  Szef PSL kłamie w oczy, podobnie Kopacz, nie mają nic sensownego do powiedzenia. P. Kopacz nie odpowiedziala na pytania kierowane do niej na debacie a mowila zupełnie o czym innym. Media manipulują ludzmi, wypowiedziami polityków, a raczej ludzi nazywanych politykami. P Kukiz ma rację, a większosc osób zaproszonych do programow telewizyjnych opowiadają bzdury. Jest nawet w internecie wypoiwiedź Kopacz jadącej jednym z pociągów, podobne slowa,,ja nie wiem jak wytrzymam w tym pociągu'' a tak się szczyci podróżowaniem lecz tego media nie pokazują.
 • Polka 2015-10-21 19:26:16
  Co za bzdury i obłuda..Kopacz ma czelność mówić o dofinansowaniu do znieczuleń w czasie porodu??? Kilka tygodni temu, podczas sadystycznego porodu usłyszałam, że to tylko wymysł na Wiejskiej, jak Wiejska zapłaci anestezjologom, to może dostanę znieczulenie zewnątrzoponowe (Gdańsk)... 80- letnia kobieta po nieudanych terapiach farmakologicznych zostaje skierowana przez swojego lekarza prowadzącego do szpitala, udaje się we wskazany dzień, od 9:00 rano do 22 oczekuje na przyjęcie na oddział kardiologiczny, niestety ostatecznie zostaje odesłana do domu (Piła)...bo co? bo w tym wieku nie trzeba już leczyć? Książkę można napisać, a mówimy tylko o sferze zdrowia. PO się skończyło, ba! nawet się nie zaczęli. Czas dać szansę tym, którzy chcą dbać o Polskę i społeczeństwo, a nie o własne 4litery. Ja nie chcę, żeby moim krajem rządziła partia, która ma swoich rodaków za dziwki robiące "laskę Amerykanom", a Państwo dla niej to czysta fikcja.
 • Jaro 2015-10-21 12:34:04
  Nawiązując do wczorajszej debaty . Jak by Ewa nie wytrzymała i kopnęła w ten worek z muchą to by może szydło wyszło i Kukiza uspokoiło, tak się wychylał po to jabłko a Nowacka to na takim kacu była, że nawet Harry Potter by jej nie pomógł zaklęciem Petrus Patronus tak ten izraelita mu przeszkadzał.
 • jana 2015-10-21 10:51:05
  Do Karol: Korwin i Kukis powinni sie nauczyc po pirrwsze normalnie z ludzmi möwic. Oni sa chorzy i nie wiedza o tym!!!!!
 • Karol 2015-10-21 00:12:57
  Kukiz i Korwin najbardziej charyzmatyczni. Petru i Piechociński najbardziej opanowani.
 • IQ 2015-10-20 23:13:31
  Migalski a kim ty jesteś, żeby oceniać Petru, ano już nikim !!!!!!
 • IQ 2015-10-20 23:11:53
  Nowoczesna i Petru to obecnie jedyna racjonalna formacja. Dbałość o gospodarkę, likwidacja przywilej i prywatyzacja Likwidacja) nierentownych przedsiębiorstw, nie ząs ich dotowanie na koszt podatnika i oczywiście duży nacisk na innowacyjność.
 • skorpion 2015-10-20 22:33:43
  PiS to zadna alternatywa, to wyrok cztery lata niewoli. Ciagle to slysze: My mamy ...(ale nie damy) My wiemy... (ale nie powiemy) My chcemy...( ale nie mozemy) MY WAM OBIECAMY... (a reszte robcie sami)
 • Jacek 2015-10-20 22:19:39
  ludzie opamiętajcie się , nie dajcie się zbajerować P Szydło . Pis jest ostatnią alternatywą , nie pamiętacie przedterminowych wyborów oni też rządzili i chcą samodzielnie rządzić i mieć monopol na władze , proszę was przecież umiecie liczyć i myśleć !!!!!!!!!!!! pis i obietnice aha Pani Szydło zapomniała wspomnieć że mają ustawę darmowe szczepienia przeciw pierwotniakom !!!!
 • arti 2015-10-20 22:14:32
  Ta debata, mam nadzieję, pokazała, że są inne opcje niż PO i PiS. Szkoda, że mamy taką niesprawiedliwą ordynację. Głosy oddane na partie, które nie przekroczą progu, wesprą te najbardziej popularne partie. Jeśli mogę o coś zaapelować: Głosujmy zgodnie z sumieniem, a nie kalkulacją.
 • Tomek 2015-10-20 20:31:18
  Jak można głosować na Kukiza , on nie ma nic do powiedzenia , żadnego pomysłu .REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA