REKLAMA

Debata w Parlamencie Europejskim może zaszkodzić Polsce

  • Autor: em
  • 21 grudnia 2015 17:38
Debata w Parlamencie Europejskim może zaszkodzić Polsce Europoseł Tadeusz Zwiefka (fot. facebook.com/TadeuszZwiefka)

Europosłowie PO Jan Olbrycht i Tadeusz Zwiefka są zdania, że debata w Parlamencie Europejskim nt. sytuacji w Polsce, która ma odbyć się 19 stycznia w Strasburgu, jest niekorzystna z punktu widzenia naszego kraju.

16 grudnia Konferencja Przewodniczących europarlamentu (m.in. przewodniczący PE oraz szefowie grup politycznych) zdecydowała o włączeniu do porządku obrad styczniowej sesji plenarnej w Strasburgu punktu dot. sytuacji w Polsce.

- Sam fakt, że ta debata się odbędzie, a odbędzie się, ma dla Polski znaczenie negatywne, ponieważ Polska będzie się jawiła na forum europejskim jako ten kraj, co do którego pojawiają się wątpliwości, zarzuty, niepokoje. Uważamy, że tego typu debata nie jest korzystna dla nas - ocenił europoseł Jan Olbrycht na poniedziałkowej konferencji prasowej.

Podkreślał przy tym, że deputowani Platformy nie byli w stanie jej zatrzymać. - Ilość wątpliwości, nieporozumień, pewnych niejasnych działań i informacji płynących z Polski jest tyle, że my, jako posłowie jesteśmy na co dzień bez przerwy pytani o to, co się dzieje w Polsce, co będzie się działo w Polsce, jaka jest sytuacja - dodał europoseł PO.

Tadeusz Zwiefka zwrócił uwagę, że europarlament ma wysłuchać m.in. stanowiska Rady UE i Komisji Europejskiej nt. sytuacji w Polsce. - Parlament będzie wysłuchiwał, jak sytuację w Polsce ocenia KE, która jest zobligowana do monitorowania ewentualnych zagrożeń demokracji i oczywiście padną pytania, co Komisja ma zamiar w przyszłości zrobić - powiedział polityk.

Nie brakuje polityków, którzy uważają, że Parlament Europejski nie powinien poświęcać posiedzenia tej sprawie. Pojawiają się nawet opinie, że to zaplanowana akcja przeciw Polsce.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA