REKLAMA

Debata we wszystkich telewizjach? Jest apel KRRiT

  • Autor: PAP
  • 02 października 2015 11:38
Debata we wszystkich telewizjach? Jest apel KRRiT Wspólna debata umożliwi szerokie dotarcie do odbiorców- podkreśla KRRiT. Fot. Flickr

KRRiT zaapelowała do nadawców telewizyjnych, aby wspólnie zorganizowali debatę komitetów wyborczych przed wyborami parlamentarnymi. Wspólna debata umożliwi szerokie dotarcie do odbiorców; pomoże im w podejmowaniu dojrzałych i przemyślanych decyzji - napisano w apelu KRRiT.

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji apeluje do nadawców, przede wszystkim do ogólnopolskich stacji telewizyjnych: Telewizji Polskiej, Telewizji Polsat i Telewizji TVN, aby wspólnie zorganizowały debatę komitetów wyborczych przed wyborami parlamentarnymi 2015 - czytamy w piśmie KRRiT.

Przemyślane decyzje

Zdaniem Rady na mediach spoczywa obowiązek dostarczania rzetelnych informacji, które pomogą obywatelom poznać i zrozumieć programy wyborcze poszczególnych partii. Zaś debata telewizyjna dotrze do szerokiej grupy odbiorców i na pewno przyczyni się do podjęcia przemyślanej decyzji w wyborach parlamentarnych.

Zainteresowanie sztabów i widzów

Akt wyborczy, głosowanie, należy do najistotniejszych uprawnień obywatelskich, kształtuje bowiem scenę polityczną, przekazując zwycięskim ugrupowaniom prawo podejmowania najważniejszych dla kraju decyzji - dodano.

Ponadto doświadczenia z poprzednich lat jednoznacznie wskazują, że takie programowe przedsięwzięcia najważniejszych nadawców ze względu na swoją wyjątkowość spotykają się z zainteresowaniem zarówno ze strony sztabów wyborczych, jak i widzów - napisała KRRiT.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Mirosław 2015-10-02 21:43:01
    Z chęcią obejrze tą debate. Co prada mam już swojego faworyta ale z chęcią posłucham i upewnie się w swojej decyzji. Na chwile obecną mam zamiar głosować na Pana Rafała Trzaskowskiego z PO.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA