REKLAMA

Dekret Donalda Trumpa: Sąd zdecyduje o legalności dekretu antyimigracyjnego

  • Autor: PAP/AT
  • 08 lutego 2017 10:18
Dekret Donalda Trumpa: Sąd zdecyduje o legalności dekretu antyimigracyjnego Wniosek o unieważnienie dekretu Trumpa złożyły władze stanu Waszyngton i stanu Minnesota. Wniosek poparło 97 amerykańskich firm (Donald Trump, fot.Gage Skidmore/flickr.com/CC BY-SA 2.0)

• Dekret Antyimigracyjny Donalda Trumpa jest nielegalny?
• Sędziowie Federalnego Sądu Apelacyjnego w San Francisco zakończyli posiedzenie w sprawie legalności dekretu prezydenta USA Donalda Trumpa o tymczasowym ograniczeniu imigracji.
• Sąd ma wydać decyzję do końca tygodnia.

Podczas trwającego ponad godzinę posiedzenia sąd mający opinię jednego z najbardziej lewicowych w systemie amerykańskiego sądownictwa federalnego wysłuchał telefonicznie argumentów adwokatów ministerstwa sprawiedliwości i adwokatów władz stanów Waszyngton i Minnesota, które zaskarżyły antyimigracyjne rozporządzenie Trumpa w federalnym sądzie okręgowym w Seattle w stanie Waszyngton.

Rządowi adwokaci podkreślali, że to prezydent, a nie sądy jest odpowiedzialny za bezpieczeństwo granic i decyduje, kto ma prawo wjazdu na terytorium Stanów Zjednoczonych. Domagali się natychmiastowego uchylenia decyzji sędziego niższej instancji Jamesa Robarta, który w ubiegły piątek zawiesił wykonywanie antyimigracyjnego dekretu.

Adwokaci drugiej strony, czyli władz stanów Waszyngton i Minnesota, żądali utrzymania w mocy tej decyzji i tym samym dalszego zawieszenia wykonywania rozporządzenia Trumpa, które ich zdaniem dyskryminuje muzułmanów i jest sprzeczne z konstytucją USA.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA