REKLAMA

Delegacja Komisji Weneckiej rozpoczęła wizytę w Polsce

  • Autor: PAP/JS
  • 28 kwietnia 2016 15:21
Delegacja Komisji Weneckiej rozpoczęła wizytę w Polsce W czwartek po godz. 15 przedstawiciele Komisji rozpoczęli serię zaplanowanych spotkań od rozmów z reprezentantami adwokatury (fot. pixabay)

• Od spotkania z przedstawicielami Naczelnej Rady Adwokackiej rozpoczęła się wizyta w Polsce delegacji Komisji Weneckiej.
• Tematem zaplanowanych na czwartek i piątek (28, 29 kwietnia) rozmów delegacji będzie nowelizacja ustawy o policji, zmieniająca m.in. zasady inwigilacji.

Komisja przygotowuje opinię w sprawie tej nowelizacji na prośbę Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy; stanowisko ma zostać przyjęte na najbliższej sesji plenarnej Komisji 10-11 czerwca.

W czwartek po godz. 15 przedstawiciele Komisji rozpoczęli serię zaplanowanych spotkań od rozmów z reprezentantami adwokatury. NRA poinformowała, że w rozmowach uczestniczą sprawozdawcy Komisji Weneckiej: Regina Kiener, Iain Cameron i Ben Vermeulen oraz sekretarz Komisji Thomas Markert, a także doradca sekretariatu ds. prawnych Grigory Dikov.

Z kolei adwokaturę w tych rozmowach reprezentują: wiceprezes NRA mec. Jacek Trela, sekretarz NRA mec. Rafał Dębowski, przewodniczący komisji legislacyjnej przy NRA mec. Piotr Kardas oraz mec. Mikołaj Pietrzak - przewodniczący komisji praw człowieka przy NRA.

Czytaj: Rzecznik rządu: Cieszymy się z kolejnej wizyty Komisji Weneckiej

Jak poinformowała PAP Joanna Sędek z biura prasowego NRA, na spotkanie przybył także przedstawiciel MSZ. Na rozmowę przedstawicieli adwokatury z delegatami Komisji przewidziano ponad godzinę. O godz. 16.30 ma odbyć się briefing prasowy, na którym NRA poinformuje o przebiegu rozmowy z delegacją Komisji Weneckiej.

W briefingu będą uczestniczyć wyłącznie reprezentanci NRA, gdyż - jak w środę mówiła PAP szefowa Biura Rady Europy w Warszawie Hanna Machińska - delegacji zależy na utrzymaniu ściśle technicznego charakteru wizyty, w związku z czym w czasie jej pobytu nie są planowane wystąpienia dla mediów.

Na czwartek planowane są jeszcze spotkania przedstawicieli Komisji w Ministerstwie Sprawiedliwości oraz z przedstawicielami organizacji pozarządowych: Helsińską Fundacją Praw Człowieka i Fundacją Panoptykon. W piątek delegacja ma natomiast rozmawiać z: przedstawicielami Prokuratury Krajowej, ministrem-koordynatorem służb specjalnych Mariuszem Kamińskim, przedstawicielami MSWiA, Sejmu i Senatu, a także z Rzecznikiem Praw Obywatelskich Adamem Bodnarem. Niewykluczone są jednak zmiany w programie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA