REKLAMA

Delegacja Komisji Weneckiej w Ministerstwie Sprawiedliwości

  • Autor: PAP/JS
  • 12 września 2016 17:07
Delegacja Komisji Weneckiej w Ministerstwie Sprawiedliwości Z delegacją spotkał się szef gabinetu politycznego ministra Michał Woś oraz eksperci i doradcy Zbigniewa Ziobry (fot. ms.gov.pl)

• Delegacja Komisji Weneckiej po południu przeprowadziła rozmowy w Ministerstwie Sprawiedliwości.
• Z delegacją spotkał się szef gabinetu politycznego ministra Michał Woś oraz eksperci i doradcy Zbigniewa Ziobry.

Jak powiedział dziennikarzom Woś po spotkaniu, miało ono charakter typowo roboczy i przebiegło "w bardzo miłej, przyjaznej atmosferze". - Zdaje się, że nic istotnego nie wniosło z tej racji, że wszystkie te wątki były poruszane, zarówno ze strony Komisji Weneckiej, jak i ze strony ministerstwa na innych spotkaniach - dodał Woś.

Podkreślił, że rozmawiano też o sytuacji sędziów w Turcji. - Członkowie Komisji wyrazili pewne zaniepokojenie tą sytuacją; mówili, że sami mają wielu znajomych sędziów, o których dochodzą sygnały, że być może są przetrzymywani - powiedział Woś. Dodał, że strona polska podzieliła to zaniepokojenie.

Delegacja KW składa wizytę w Polsce w poniedziałek i wtorek, w ramach prac nad projektem opinii na temat nowej ustawy o Trybunale Konstytucyjnym. Opinia zostanie następnie przyjęta na plenarnym posiedzeniu Komisji w Wenecji 14 października. Jest to już trzecia opinia KW na temat polskiej ustawy wydana w ciągu siedmiu miesięcy. Wcześniej zajęła się, oprócz TK, także ustawą o policji, która zmienia zasady inwigilacji.

Przed południem delegacja spotkała się z przedstawicielami Senatu; była też w Sądzie Najwyższym. Po południu spotka się jeszcze z przedstawicielami Sejmu i RPO.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA