REKLAMA

Delegacja ministrów uda się do Londynu

  • Autor: PAP/JS
  • 05 września 2016 09:39
Delegacja ministrów uda się do Londynu W poniedziałek (5 września) po południu do Londynu uda się delegacja ministrów, w tym m.in. szef MSZ Witold Waszczykowski (fot. MSZ/twitter)

W poniedziałek (5 września) po południu do Londynu uda się delegacja ministrów, w tym m.in. szef MSZ Witold Waszczykowski, w związku z incydentami skierowanymi przeciwko polskim obywatelom - poinformował na briefingu prasowym dyrektor biura rzecznika prasowego MSZ Rafał Sobczak.

Jak podkreślił, możliwe jest, że wizyta ministrów zostanie przedłużona do wtorku (6 września).

W niedzielę MSZ podawał, że planowany jest wyjazd do Wielkiej Brytanii - oprócz szefa MSZ - także szefa MSWiA Mariusza Błaszczaka i ministra sprawiedliwości, prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry.

Sobczak zaznaczył, że szczegóły wizyty są dogrywane. Jak mówił, być może do Londynu poleci dwójka, a nie trójka ministrów. Polska strona chce, aby z polskimi ministrami spotkali się ich brytyjscy odpowiednicy.

- Delegacja ministrów chce się także spotkać z mieszkającymi w Wielkiej Brytanii Polakami - powiedział Sobczak. - Być może będą spotkania w Londynie, być może w Harlow - dodał.

W niedzielę w brytyjskim Harlow znów pobito Polaków. Kilka dni wcześniej w tym mieście na skutek podobnej napaści zginął polski obywatel. Policja bada incydent, jako potencjalnie motywowany nienawiścią na tle narodowościowym. Według MSZ pobici w niedzielę Polacy opuścili już szpitale, a ich zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA