REKLAMA

Demonstracja KOD-u przed Trybunałem Konstytucyjnym

  • Autor: PAP/jm
  • 18 grudnia 2016 13:05
Demonstracja KOD-u przed Trybunałem Konstytucyjnym KOD demonstruje przed TK. (fot. Twitter)

• Przed Trybunałem Konstytucyjnym manifestacja KOD-u.
• Zgromadzeni na wiecu trzymają transparenty z hasłami: "Kto z prawem wojuje, tego sprawiedliwość dosięgnie", "Praworządność ostoją Rzeczypospolitej".
• Manifestacja jest również pożegnaniem sędziego Andrzeja Rzeplińskiego.
• Głos podczas wydarzenia zabrał również były prezydent Polski, Bronisław Komorowski.

- Pomimo klęski wyborczej, pomimo poczucia słabości, dzisiaj myślę, że to poczucie słabości mija. Mamy za sobą trudny, ale w wielu przypadkach zwycięski rok, bo przecież powstał wielki front obrony polskiej demokracji obejmujący i partie parlamentarnej opozycji demokratycznej i także opozycję pozaparlamentarną i wielki ruch obywateli - Komitet Obrony Demokracji - mówił podczas wiecu były prezydent Bronisław Komorowski.

Podczas swojego wystąpienia Komorowski nawiązywał do prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, który - uśmiechnięty - opuszczał w sobotę nad ranem (17 grudnia) teren Sejmu. Jak mówił Komorowski, w tym "półironicznym-półszyderczym" uśmiechu dostrzegł on także oznaki lęku, strachu i niepewności.

- Między pychą, arogancją, poczuciem siły, możliwością decydowania, wolą lekceważenia wszystkich innych a lękiem jest niewielka przestrzeń. W moim przekonaniu już wczoraj można było zobaczyć oznaki lęku wśród rządzących, i niech tak zostanie - powiedział były prezydent.

Zgromadzeni na wiecu trzymają transparenty z hasłami: "Kto z prawem wojuje, tego sprawiedliwość dosięgnie", "Praworządność ostoją Rzeczypospolitej", "Jest nas dużo, będzie więcej! Weźmy sprawy w swoje ręce!". Skandują: "Wolność, równość, demokracja", "Precz z pisowską agenturą", "Rzepliński, Rzepliński". Niektórzy trzymają plansze z wizerunkiem prezesa TK Andrzeja Rzeplińskiego i napisem "19.12.2016 - dziękujemy".

Według organizatorów niedzielny wiec ma być pożegnaniem prezesa Rzeplińskiego, którego kadencja kończy się w poniedziałek.

Po godz. 12 ruch w Al. Szucha został wstrzymany. Policja kieruje samochody na objazdy okolicznymi ulicami.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • popieram 2016-12-18 14:29:29
    Zamiast rozruby i wielkiego szumu weście się za porządki w domach .Chyba że nie macie domów i roďzin.Czas na spowiedź przed wyjątkowymi świętami.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA