REKLAMA

Demonstracje przed Sejmem: Przed wjazdem do Sejmu postawiono barierki

  • Autor: PAP/AT
  • 20 grudnia 2016 09:10
Demonstracje przed Sejmem: Przed wjazdem do Sejmu postawiono barierki Przed Sejmem trwa demonstracji poparcia dla posłów, którzy przebywają w budynku parlamentu (fot.sejm.gov.pl)

• Nad ranem przed wjazdem do Sejmu zostało zbudowane ogrodzenie.
• Protestujący tam ludzie przesunięci na drugą stronę ulicy Wiejskiej.
• Wjazd do Sejmu ochrania także grupa policjantów.

Przed Sejmem znajduje się grupka kilkunastu osób.

Jedna z demonstrujących powiedziała, że nad ranem ok. godz. 4 demonstranci zostali otoczeni kordonem policji i zmuszeni do przemieszczenia się na druga stronę ulicy Wiejskiej. Według relacji kobiety, policja pogasiła również koksowniki, przy których ogrzewali się protestujący, twierdząc że stanowiły zagrożenie dla bezpieczeństwa.

Czytaj też: PiS potwierdza. Nie będzie powtórki głosowania w Sejmie. "To była próba zamachu stanu"

Mimo trwającej przed Sejmem demonstracji poparcia dla posłów, którzy przebywają w budynku parlamentu, ulica Wiejska jest przejezdna. Teren wokół gmachu Sejmu zabezpiecza policja.

Protesty przed Parlamentem trwają od piątku, kiedy to podczas obrad Sejmu posłowie opozycji zablokowali sejmową mównicę. Była to reakcja na planowane zmiany w zasadach pracy dziennikarzy w parlamencie oraz na wykluczenie z obrad jednego z posłów PO. Przed Sejmem demonstranci blokowali drogi wyjazdowe; posłowie opozycji, w systemie dyżurów, pozostają na sali sejmowej. W niedzielę kontynuowane były demonstracje Komitetu Obrony Demokracji, manifestowano przed także przed Trybunałem Konstytucyjnym i Pałacem Prezydenckim. W poniedziałek także trwała pikieta przed Sejmem.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • suweren 2016-12-20 09:22:00
    Władza się od suwerena odgradza :-)REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA