REKLAMA

Dezubekizacja: Minister Błaszczak przedstawi projekt ustawy

  • Autor: GP
  • 12 lipca 2016 09:13
Dezubekizacja: Minister Błaszczak przedstawi projekt ustawy Minister MSWiA Mariusz Błaszczak (fot.:mswia.gov.pl)

● MSWiA przygotowało projekt dezubekizacyjny.
● W ramach tej ustawy mają zostać zmniejszone uprawnienia emerytalne byłych funkcjonariuszy SB.
● Minister pokaże założenia projektu we wtorek (12 lipca) o 10.00.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji (MSWiA) zapowiedziało, że szef tego resortu, Mariusz Błaszczak przedstawi we wtorek (12 lipca) ustawę dezubekizacyjną.

To projekt, nad którym od dłuższego czasu pracuje zespół w ministerstwie. Jego celem jest pozbawienie przywilejów emerytalnych osoby, które w końcowej fazie PRL pracowały w służbach. Zwłaszcza w Służbie Bezpieczeństwa (SB) i milicji obywatelskiej (MO).

Konferencja prasowa, na której Mariusz Błaszczak przedstawi szczegóły projektu odbędzie się w ministerstwie o godzinie 10.00.

O ustawie mówiło się już w marcu br. Wówczas media szacowały jaki procent osób może zostać dotknięty ewentualnymi zmianami prawa emerytalnego.

Wedle ustaleń "Dziennika Polskiego", niektóre wynagrodzenia emerytalne osób zaliczających się do byłych funkcjonariuszy PRL sięgają nawet 20 tysięcy złotych miesięcznie. Obecna średnia tych wynagrodzeń ma oscylować w okolicy 5 do 8 tys. zł.

Zmiany, o jakich spekulowało się w pierwszych miesiącach tego roku, mówiły o drastycznym zmniejszeniu tych liczb. Rozważane miały być nawet cięcia do poziomu 900 zł miesięcznie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • slawek 2016-07-13 13:04:49
    PIS narobil dlugow 500+i nie ma skad wziasc pieniedzy i nie moze rozstrzelac pod sciana ubekow to zabiera im wiecej pieniedzy a tym samym chce doprowadzic do LUDOBUJSTWA zamiast zrobic weryfikacje grup inwalidzkich pod ktorymi chowaja sie prawdziwi esbecy ktorzy zalatwili sobie grupy inwalidzkie i biora po 2500zl emerytury avwysocy ranga oficerowie pozakladali firmy ochroniarskieREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA