REKLAMA

Dezubekizacja to duże oszczędność. Minister Błaszczak naliczył 500 mln zł

  • Autor: PAP/GP
  • 24 listopada 2016 09:54
Dezubekizacja to duże oszczędność. Minister Błaszczak naliczył 500 mln zł Mariusz Błaszczak kieruje MSWiA od roku. Na zdjęciu w czasie podsumowania pracy resortu i rządu. (fot.:KPRM/flickr.com/domena publiczna)

• Oszczędności z tytułu obniżenia emerytur i rent byłych funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa PRL wyniosą około 500 mln zł rocznie - powiedział w czwartek szef MSWiA Mariusz Błaszczak.
• Dodał, że projekt ustawy dezubekizacyjnej urzeczywistnia zasadę sprawiedliwości społecznej.

"Ten projekt urzeczywistnia zasadę sprawiedliwości społecznej. Zawiera katalog instytucji, stanowisk, które były związane z utrzymaniem aparatu opresji państwa totalitarnego jakim był PRL" - powiedział Błaszczak na wspólnej konferencji prasowej z premier Beatą Szydło.

Zmiany dotyczą 32 tysięcy osób, które pobierają emerytury, renty lub renty rodzinne. "Obniżenie tych świadczeń jest w naszym głęboki przekonaniu realizacją zasady sprawiedliwości społecznej. Najwyższa emerytury w tym systemie będzie wynosiła tyle ile przeciętna emerytura w powszechnym ubezpieczeniu społecznym, czyli w ZUS-ie" - powiedział szef MSWiA.

Przywołał dane, z których wynika, że obecnie najwyższe emerytury mundurowe sięgają 19 tys. zł miesięcznie. Świadczenia powyżej 12 tys. zł pobierają 32 osoby, natomiast emerytury w przedziale od 6 tys. do 12 tys. zł pobiera około 1,3 tys. osób.

Premier, na tej samej konferencji prasowej, przyznała że ustawa ma jej poparcie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • mar*co 2016-11-25 08:08:52
    Dlaczego nie napisali ilu esbeków ma emerytury 800 do 1150 zł.? Dlaczego ten baran z ministerstwa mami ludzi kłamstwami o sprawiedliwości społecznej a sam jako poseł ma kwotę wolną 30000 zł a ciemny naród 3000 zł. Sprawiedliwy się znalazł łobuz jeden
  • DAREK 2016-11-24 14:33:05
    No nareszcie ,Polski Rząd!!! A nie jak za PO rząd w Polsce,ale nie Polski i nie dla Polaków!!! Tylko ochronka dla TW BOLKA i KC PZPR!!!REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA