REKLAMA

Do egzaminu komorniczego przystąpiło 592 zdających

  • Autor: bad
  • 07 marca 2016 18:24
Do egzaminu komorniczego przystąpiło 592 zdających Oficjalne dane będą znane po przesłaniu Ministrowi Sprawiedliwości dokumentacji (fot.: Ministerstwo Sprawiedliwości)

3 i 4 marca 2016 r. przeprowadzony został egzamin komorniczy. Egzamin przeprowadziło 7 komisji egzaminacyjnych z siedzibą w: Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Łodzi, Poznaniu, Warszawie i Wrocławiu.

Każdego dnia egzamin trwał 6 godzin. Podczas każdego dnia egzaminu zdający opracowywali po jednym zadaniu pisemnym, dotyczącym czynności wchodzących w zakres ustawowych zadań komorników. 

Frekwencja na egzaminie była bardzo wysoka. Według nieoficjalnych danych, uzyskanych z poszczególnych rad, do egzaminu przystąpiło 592 zdających, a zatem 98% spośród 605 osób, które złożyły wnioski o dopuszczenie do egzaminu. 

Oficjalne dane będą znane po przesłaniu Ministrowi Sprawiedliwości dokumentacji z przebiegu egzaminu, w tym protokołów i odpisów uchwał. 

Zdający mieli możliwość opracowywania zadań egzaminacyjnych, według własnego wyboru, pismem ręcznym lub przy użyciu własnego sprzętu komputerowego. 52 % zdających wybrało opracowywanie zadań przy użyciu sprzętu komputerowego. 

Na podstawie telefonicznych informacji uzyskanych od przewodniczących poszczególnych komisji egzaminacyjnych ustalono, że egzamin przebiegał zgodnie z obowiązującymi przepisami. Żaden ze zdających nie został wykluczony z egzaminu. Zadania egzaminacyjne zostały wydrukowane i dostarczone przy zachowaniu zasad poufności, do każdej komisji dostarczono nośniki z aplikacją do zdawania egzaminu.

W razie zakłóceń w funkcjonowaniu aplikacji, zdający mieli możliwość skorzystania z pomocy informatyków zapewniających wsparcie techniczne. W czasie trwania egzaminu w Ministerstwie Sprawiedliwości telefoniczny dyżur pełnili informatycy, celem rozwiązywania na bieżąco ewentualnych problemów związanych z działaniem aplikacji. 

Podczas egzaminu zdający mieli możliwość korzystania z przyniesionych przez siebie aktów prawnych, komentarzy oraz orzecznictwa. Dodatkowo, komisje egzaminacyjne zapewniły dostęp do stanowisk komputerowych zawierających systemy informacji prawnych. 

Ogłoszenie wyników egzaminu przez komisje egzaminacyjne spodziewane jest w okresie od trzeciej dekady marca do połowy kwietnia.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA