REKLAMA

Do listy wyborców dopiszesz się przez internet

  • Autor: TM
  • 15 października 2015 09:36
Do listy wyborców dopiszesz się przez internet Dopisanie się do spisu jest możliwe zdalnie, przy wykorzystaniu elektronicznej platformy usług administracji publicznej. Fot. powiat-brzeziny.pl

Do rejestru wyborców w miejscowości, w której przebywamy czasowo, możemy się dopisać za pośrednictwem sieci.

Dopisanie się do spisu wyborców w gminie, na terenie której będzie się przebywać w dniu wyborów, jest możliwe zdalnie, przy wykorzystaniu elektronicznej platformy usług administracji publicznej (ePUAP) - przypomina serwis gazetaprawna.pl

Konto i profil

Trzeba jednak dysponować kontem na stronie www.epuap.gov.pl, a także bezpłatnym profilem zaufanym ePUAP służącym do potwierdzania tożsamości przy załatwianiu spraw za pośrednictwem wspomnianej platformy.

Po rejestracji, w czasie której podajemy swoje podstawowe dane osobowe, w tym adresowe, można na swoim koncie złożyć elektroniczny wniosek o wyrobienie wspomnianego profilu. Aby ten ostatni został aktywowany, trzeba będzie pojawić się z dokumentem tożsamości (dowodem osobistym, paszportem) w punkcie potwierdzającym.

Alternatywa dla podpisu elektronicznego

To wszystkie urzędy skarbowe lub też wojewódzkie, a także m.in. wybrane urzędy gmin. Profil zaufany stanowi alternatywę dla podpisu elektronicznego i służy do podpisywania pism składanych przez ePUAP, w tym wniosku o dopisanie do spisu wyborców.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • D 2015-10-15 17:45:53
    Do t: Potwierdzam, w przeciągu całego dnia roboczego nic się nie zmieniło, mam nadzieję, że problem zapchanej skrzynki zostanie szybko rozwiązany, bo takie limity (oraz ich pułapy) w cyfrowej administracji są dość śmieszne i słabo świadczą o poziomie informatyzacji naszej administracji.
  • t 2015-10-15 10:22:48
    Przy próbie dopisanie się przez EPUAP dostałem komunikat :) Nieudane nadanie na skrytkę "/UMSTWarszawa/SkrytkaESP". Komunikat PK: "Kolejka skrytki jest przepełniona (1000/1000)" (kod 0)REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA