REKLAMA

Do manifestacji opozycji dołączyli uczestnicy Parady Schumana

 • Autor: PAP/AS
 • 07 maja 2016 15:07
Do manifestacji opozycji dołączyli uczestnicy Parady Schumana Po dotarciu do ronda de Gaulle'a do marszu dołączyli uczestnicy odbywającej się wcześniej Parady Schumana. (fot. Twitter)

Sobotnia proeuropejska manifestacja opozycji oraz KOD dotarła do ronda de Gaulle'a, gdzie dołączyli do niej uczestnicy odbywającej się wcześniej Parady Schumana.

Na czele manifestacji "Jesteśmy i będziemy w Europie" idą m.in. liderzy partii opozycyjnych - PO, Nowoczesnej, PSL, a także KOD. Przed nimi jedzie czerwony piętrowy autobus Platformy Obywatelskiej, na którym skanduje hasła poseł Platformy Andrzej Halicki, m.in.: "Jarek, chłopie, jesteśmy w Europie". "To jest Polska europejska", "Dobra zmiana, to jest zwykła dyktatura" oraz "Ustrój chiński chce Kaczyński".

Wśród manifestujących są także rodziny z dziećmi w wózkach oraz osoby na wózkach inwalidzkich. Uczestnicy niosą flagi Polski, UE, KOD a także zielone flagi ludowców czy tęczowe flagi.

Po dotarciu manifestacji do pl. Trzech Krzyży przedstawiciele PSL złożyli wieńce pod pomnikiem Wincentego Witosa. Śpiewano też "Nie rzucim ziemi".

Po dotarciu do ronda de Gaulle'a do marszu dołączyli uczestnicy odbywającej się wcześniej Parady Schumana.

Według wstępnych szacunków w manifestacji KOD i opozycji uczestniczy ok. 30 tys. osób - poinformował PAP rzecznik KSP Mariusz Mrozek. Dodał, że ostateczne informacje odnośnie liczebności tego zgromadzenia zostaną podane po zakończeniu marszu.

Z kolei wiceprezydent stolicy Jarosław Jóźwiak poinformował na twitterze, że w manifestacji bierze udział ok. 240 tys. osób.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (4 komentarzy)

 • ekolog 2016-05-08 07:36:52
  Do Przemyślida: w głowie jad , nienawiść , człowieku ogarnij emocje i nie obrażaj ludzi niewinnych , ja nie jestem u żadnego koryta PIS , nie mam też żadnego oficera prowadzącego . czasy SB minęły , gdzie ty żyjesz w kosmosie , zejdź na ziemię , bo widzę , że jesteś jeszcze co najmniej 27 lat za murzynami. Halo tu rok 2016 - wreszcie Polska wolna od tych przestępców z PRL , SB i Zomo . ale ty widzę jesteś uwsteczniony. Ja oceniam sytuację społeczną z dala od walki politycznej , prowadzę własną firmę inie dam się wciągnąć w rozgrywki skandalicznych zachowań PO , PSL , KOD i N , jestem wolnym i niezależnym człowiekiem , a ty Polaku jesteś aparatczykiem widzę tych anarchistów i barbarzyńców , co rozgrabili bezkarnie nasz wspólny majątek narodowy. Zamilcz , bo nie masz nic merytorycznego do zaoferowania dla dobra i lepszego życia przeciętnego Polaka. Wstyd i żenada , aby wybrani przez wyborców posłowie tak reprezentowali nas na scenie politycznej , a może oni nadają się tylko do cyrku za klaunów , papugi i inne dziwadztwa magiczne.
 • Zeghar 2016-05-08 01:12:46
  Cóż, tym jednym ruchem organizatorzy Parady Schumana jednoznacznie wpisali się w scenę polityczną i walkę na niej. Brawo za tak wspaniale ud*pioną ideę.
 • Przemyślida 2016-05-08 00:21:23
  Do ekolog: Przede wszystkim słychać mlaskanie tych tabunów pisowskiej nierogacizny które bez żadnego obciachu fedrują budżet. A kryształowe powietrze zapewniają wylizusy p. Beci którzy biorą po 33000 PLN miesięcznie za "działania marketingowe" (p. Filip kumpel szkolny p. Beci). Swoją drogą pora zmienić narrację - koryto w tej chwili kojarzy się z PiS. Twój oficer prowadzący olewa robotę. Pora byś na niego doniósł.
 • ekolog 2016-05-07 16:07:31
  Obrzydzenie i niesmak , kogo widzę tramwajarkę , " wielce zasłużoną " z dwiema emeryturami , jedna za lata pracy , druga przyznana w drodze wyjątku przez kumpelę Kopacz , a reszta Polaków to margines społeczny , Polska dla kolesiów i kumpli z PO i PSL , więc o to manifestujecie , że przyjdzie na was sprawiedliwość . Wielki cza , aby ta tramwajarka i wszyscy z tej anarchicznej i kanapowej partii zniknęli nam z oczu , bo od razu wokół nas Polaków czujemy zanieczyszczone powietrze jakimś strasznie cuchnącym odorem.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA