REKLAMA

Do Sejmu wpłynął prezydencki projekt nowelizacji ustawy ws. frankowiczów

  • Autor: PAP/GP
  • 02 sierpnia 2017 13:30
Do Sejmu wpłynął prezydencki projekt nowelizacji ustawy ws. frankowiczów Frank szwajcarski jest waluta w której część polaków ma kredyty hipoteczne pod nieruchomości. Od kursu tej waluty do złotego zależą raty spłacających takie pożyczki. (fot.:pixabay.com)

Do Sejmu wpłynął prezydencki projekt nowelizacji ustawy ws. frankowiczów - wynika z informacji zamieszczonej w środę (2 sierpnia) na stronie internetowej Sejmu.

Chodzi o nowelę ustawy o wsparciu kredytobiorców znajdujących się w trudnej sytuacji finansowej, którzy zaciągnęli kredyt mieszkaniowy oraz ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.

W opisie projektu poinformowano, że dotyczy on zmiany mechanizmu zapewnienia wsparcia finansowego osobom, które na skutek obiektywnych okoliczności znalazły się w trudnej sytuacji finansowej, a jednocześnie są zobowiązane do spłaty rat kredytu mieszkaniowego stanowiącego znaczne obciążenie dla ich budżetów domowych.

Projekt wprowadza też nowy instrument wspierający dobrowolną restrukturyzację kredytów denominowanych lub indeksowanych do walut innych niż te, w których kredytobiorcy uzyskują dochody.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA