REKLAMA

Dochodzenie ws. drona nad kancelarią premiera przekazane ABW

  • Autor: PAP
  • 27 września 2016 11:23
Dochodzenie ws. drona nad kancelarią premiera przekazane ABW Prowadzone jest dochodzenie na podstawie Prawa lotniczego. (Fot. Pixabay)

• Prokuratura Okręgowa w Warszawie przekazała ABW dochodzenie ws. drona, który w poniedziałek latał w okolicach kancelarii premiera.
• Nadal zatrzymany jest jego operator, obywatel Rosji.
• Trwają czynności procesowe - powiedział rzecznik prokuratury Michał Dziekański.

Dziekański nie ujawnił żadnych szczegółów prowadzonych czynności ani dotychczasowych ustaleń. Ujawnił jedynie, że prowadzone jest dochodzenie na podstawie Prawa lotniczego.

Przewiduje ono do 5 lat więzienia za złamanie zakazu posługiwania się dronami w strefach objętych zakazem lub ograniczeniami lotu.

W poniedziałek (26 września) rzeczniczka BOR Natalia Markiewicz podawała, że drona zauważył funkcjonariusz BOR na tzw. posterunku zewnętrznym kancelarii premiera.

- Informację o nim zgłosił dowódcy zmiany, który zlokalizował operatora. Na miejsce wysłano patrol; operator został poproszony, by niezwłoczne wylądował nim w bezpiecznym miejscu. Osobę tę wylegitymowano i przekazano policji - powiedziała Markiewicz.

Okazało się, że jest to obywatel Federacji Rosyjskiej. Dron został zabezpieczony.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA