REKLAMA

Donald Trump na Forum Państw Trójmorza w Polsce? Wrocław zabiega w MSZ

  • Autor: GP
  • 25 stycznia 2017 14:47
Donald Trump na Forum Państw Trójmorza w Polsce? Wrocław zabiega w MSZ Donald Trump piastuje urząd prezydenta USA dopiero kilka dni, a już trwać mają zabiegi, by przyjechał do Polski.(fot.:twitter.com/potus)

• Lokalne media dowiedziały się, że w MSZ ma trwać próba wpisania Wrocławia w możliwą wizytę Donalda Trumpa w Europie.
• W dniach 6 i 7 lipca w stolicy Dolnego Śląska będzie obradować Forum Państw Trójmorza.
• Co ważne, Rafał Dutkiewicz prezydent Wrocławia potwierdził informację.

Informacja jest obarczona dużą dawką spekulacji, ale jeśli wierzyć "Gazecie Wrocławskiej",  trwa intensywna kampania w ramach polskiej dyplomacji, która ma zakończyć się obecnością Donalda Trumpa we Wrocławiu.

45. prezydent USA miałby być honorowym gościem Forum Państw Trójmorza, które odbywać się ma w dniach 6 i 7 lipca br. Za taką inicjatywą w MSZ opowiedział się dla dziennikarzy lokalnego periodyku prezydent Wrocławia, Rafał Dutkiewicz.

Nieoficjalnie mówi się, że latem Trump ma odwiedzać Europę.

Donald Trump stał się liderem najpotężniejszego państwa na świecie dokładnie w południe, w piatek (20 stycznia). Zastąpił na tym urzędzie odchodzącego prezydenta partii demokratycznej, Baracka Obamę.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA