REKLAMA

Donald Trump spotka się z liderami NATO w maju

  • Autor: GP
  • 06 lutego 2017 09:37
Donald Trump spotka się z liderami NATO w maju Donald Trump zaczął w styczniu 2017 roku prezydenturę, która już udowodniła, że będzie kontrowersyjna. (fot.:twitter.com/POTUS)

• Donald Trump ma spotkać się z liderami NATO w maju br.
• Takie informacje potwierdził, po rozmowie telefonicznej z prezydentem USA, sekretarz generalny NATO, Jens Stoltenberg.
• Jednym z tematów rozmowy polityków w początku lutego był sceptyczny stosunek Trumpa do działania NATO i wydatków członków tego sojuszu na obronność.

W pierwszych dniach lutego Reuters podał, że w maju, w czasie wizyty w Europie, prezydent USA Donald Trump spotka się z liderami NATO. Taką informację potwierdził też Jens Stoltenberg, sekretarz generalny Sojuszu. Stoltenberg rozmawiał z Trumpem telefonicznie.

Stanowisko nowego prezydenta USA wobec Sojuszu jest sceptyczne. Mówił on w wywiadach o przestarzałej formule militarnej organizacji i krytykował część państw NATO za zbyt małe zaangażowanie finansowe w obronność.

Stanowisko opublikowane przez Biały Dom po rozmowie telefonicznej Stoltenberga z Trumpem zawierało cytat, na mocy którego można wnioskować, że politycy rozmawiali o konieczności "zachęty" krajów członkowskich do "wypełnienia zobowiązań finansowych" związanych z obronnością.

W planach wizyt prezydenta USA w tym roku, latem może znaleźć się Wrocław. Nieoficjalnie mówi się, że Trump miałby być gościem specjalnym Forum Państw Trójmorza w Polsce w lipcu 2017 roku. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA