REKLAMA

Donald Trump wyruszył na spotkanie z Andrzejem Dudą

  • Autor: PAP/AT
  • 06 lipca 2017 09:25
Donald Trump wyruszył na spotkanie z Andrzejem Dudą Andrzej Duda spotka się z Donaldem Trumpem (fot.twitter.com/prezydentpl/Krzysztof Sitkowski)

Prezydent USA Donald Trump wyruszył "Bestią" na spotkanie w cztery oczy z prezydentem Andrzejem Dudą.

• W czwartek po godz. 9 prezydent USA Donald Trump wyruszył "Bestią" z warszawskiego hotelu Marriott na spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą.

• Przejazdowi Trumpa do Zamku Królewskiego towarzyszą wzmocnione środki bezpieczeństwa

• Głowy państw na Zamku Królewskim będą rozmawiać w cztery oczy.

Przejazdowi Trumpa do Zamku Królewskiego towarzyszą wzmocnione środki bezpieczeństwa - część ulic wyłączona jest z ruchu, wzdłuż trasy prezydenckiej kolumny stoją policjanci, nad centrum Warszawy lata śmigłowiec. W pobliżu hotelu zgromadzili się warszawiacy.

Prezydent Stanów Zjednoczonych przybył do Polski w środę po godz. 22, kiedy to Air Force One wylądował na warszawskim Okęciu. Z lotniska prezydencka limuzyna przejechała ulicami Żwirki i Wigury, Raszyńską i Alejami Jerozolimskimi do hotelu Marriott, gdzie amerykański prezydent wraz z pierwszą damą Melanią Trump spędzili noc.

Prezydent Duda przywita Trumpa o godz. 9.25 na Zamku Królewskim, gdzie obaj prezydenci odbędą rozmowę w cztery oczy. W wywiadzie prezydent Andrzej Duda powiedział, że nie można wykluczyć, że wizyta Trumpa "będzie miała charakter historyczny".

Amerykański prezydent weźmie w czwartek również udział w szczycie państw Trójmorza, gdzie spotka się m.in. z prezydent Chorwacji Kolindą Grabar-Kitarović. Natomiast o godz. 13. na pl. Krasińskich, Trump wygłosi - jak zapewnia Biały Dom - "ważne przemówienie". Przed wystąpieniem prezydenci Polski i USA oddadzą hołd powstańcom warszawskim przed Pomnikiem Powstania Warszawskiego.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA