REKLAMA

Donald Tusk konsultuje problem imigracji w stolicach europejskich

  • Autor: PAP/GP
  • 02 marca 2016 08:37
Donald Tusk konsultuje problem imigracji w stolicach europejskich Donald Tusk i premier Słowenii Miro Cerar. (fot.:twitter.com/eucopresident)

Szef Rady Europejskiej Donald Tusk i premier Słowenii Miro Cerar rozmawiali we wtorek (1 marca) o kryzysie migracyjnym. Obaj byli zgodni, że w jego przezwyciężeniu konieczne jest wspólne działanie całej Unii Europejskiej.

Tusk i Cerar spotkali się na zamku Brdo w pobliżu miasta Kranj, położonego na północy zachód od stolicy Słowenii, Lublany.

Obaj podkreślili, że konieczna jest większa pomoc dla Grecji w uszczelnieniu zewnętrznej granicy UE.

- Unia Europejska musi także zwiększyć wysiłki na rzecz przezwyciężenia humanitarnych skutków kryzysu migracyjnego - powiedział szef RE. Dodał, że nie ma alternatywy dla porozumienia z Turcją.

Przewodniczący Rady Europejskiej gościł we wtorek w Austrii i Słowenii w ramach podróży do głównych państw leżących wzdłuż bałkańskiego szlaku migracyjnego. Celem jest znalezienie konsensusu w sprawie uregulowania kryzysu migracyjnego, który podzielił Europę. Tusk odwiedzi jeszcze Chorwację, Macedonię i Grecję, skąd w czwartek uda się do Turcji. Spotka się tam z premierem Ahmetem Davutoglu, a w piątek z prezydentem Recepem Tayyipem Erdoganem - przed zaplanowanym na poniedziałek szczytem UE-Turcja.

Przeczytaj: Obrady ONZ o prawach człowieka. Miasto odwiedzi Witold Waszczykowski

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA