REKLAMA

Donald Tusk: Ostry spór z Ukrainą, izolacja w UE - strategia PiS czy plan Kremla

 • Autor: pt/pap
 • 19 listopada 2017 14:15
Donald Tusk: Ostry spór z Ukrainą, izolacja w UE - strategia PiS czy plan Kremla Donald Tusk (fot.twitter)

„Alarm! Ostry spór z Ukrainą, izolacja w Unii Europejskiej, odejście od rządów prawa i niezawisłości sądów, atak na sektor pozarządowy i wolne media - strategia PiS czy plan Kremla? Zbyt podobne, by spać spokojnie” – napisał  na Twitterze szef Rady Europejskiej Donald Tusk.

W sobotę ambasador Polski w Kijowie Jan Piekło został wezwany do MSZ Ukrainy w trybie pilnym w związku z niewpuszczeniem do Polski sekretarza Międzyresortowej Komisji Ukrainy ds. Upamiętnień Swiatosława Szeremety.

Z kolei w środę PE przyjął rezolucję wzywającą polski rząd do przestrzegania postanowień dotyczących praworządności i praw podstawowych, zapisanych w traktatach. Europosłowie zainicjowali też własną procedurę zmierzającą do uruchomienia art. 7 Traktatu o UE wobec Polski.

 

Przeciwko rezolucji głosowali europosłowie PiS, SLD wstrzymało się od głosu, eurodeputowani PSL nie wzięli udziału w głosowaniu. Większość PO wstrzymała się od głosu, ale sześciu europosłów poparło ten dokument.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (3 komentarzy)

 • ryś 2017-11-19 17:32:05
  Do wyalienowanie = śmierć: Po pierwsze: piszesz oszczerstwa p-ko Polsce i Polakom, za co kiedyś dostaniesz w mordę a po drugie: Ile dostajesz judaszowych srebrników, za to co piszesz, od fundacji Georga Sorosa, Adenauera i Batorego ??? Te judaszowe srebrniki, doprowadzą cię kiedyś do skrajnej nędzy, nie do szczęścia. Płatny pachołku kapitału zachodniego - wroga Polski.
 • wyalienowanie = śmierć 2017-11-19 16:19:18
  Ostatni czas to dramatyczne pogorszenie stosunków Polski z najważniejszymi sąsiadami. Z Niemcami nasz rząd zarzucił jakiekolwiek partnerstwo, osądzając zwolenników zbliżenia jako zdrajców. W obrębie Grupy Wyszehradzkiej Polska i jej partnerzy mają interesy rozbieżne i odległe spojrzenie na otaczającą Europę. Nie zrobiono nic, by rozwiązać spór polsko-litewski. Największym zaskoczeniem jest jednak bardzo poważny kryzys nawet między Warszawą a Kijowem. Robactwo zostanie całkiem same same, wyalienowane, bezbronne i przepite z niedorozwojem maciorą, na czele z faszystowską grupką poprzebieranych dzieci... Sprzedajni nieroby wy chyba za te nędzne 500zł swoje mózgi do śmietnika wyrzuciliście już.
 • Polak 2017-11-19 15:29:13
  Pan Donald Tusk zachowuje się jak zwykły kundel, który szczeka na wszystkich dookoła wtedy, kiedy idzie "przy nodze" swojego pana. To co ten kundel napisał na Twitterze, jest oczywistym dowodem na to co ja napisałem w tym komentarzu.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA