REKLAMA

Dron nad budynkiem Kancelarii Premiera. Rosjaninowi grozi 5 lat więzienia

  • Autor: GP
  • 26 września 2016 14:22
Dron nad budynkiem Kancelarii Premiera. Rosjaninowi grozi 5 lat więzienia Latanie bezzałogowcami w centrum Warszawy, w tym zwłaszcza przy budynkach rządowych jest ściśle monitorowane. (fot.:pixabay.com/domena publiczna)

• Rosjanin latał dronem w poniedziałek rano (26 września) nad budynkiem Kancelarii Premiera RP.
• Operatora drona zatrzymano, a maszynę "unieszkodliwiono".
• Za czyn, który bez zezwolenia wykonał Rosjanin, grozi mu nawet do 5 lat więzienia.

W poniedziałek (26 września) około godziny 9 służby w Warszawie zatrzymały obywatela Rosji, który sterował bezzałogowym stadnikiem powietrznym (dronem) w przestrzeni powietrznej obok budynku Kancelarii Premiera RP.

TVP info podało, że mężczyzna został zatrzymany, a urządzenie które pilotował "unieszkodliwione".

- Zatrzymaliśmy cudzoziemca w związku z naruszeniem prawa lotniczego - mówił TVP Mariusz Mrozek, rzecznik prasowy Komendy Stołecznej Policji.

Za wykonywanie lotów w ścisłym centrum Warszawy, bez zezwolenia służb organizujących ruch w powietrzu i bez wiedzy Biura Ochrony Rządu (BOR) grozi do pięciu lat więzienia. Paragraf, który Rosjanin złamał to artykuł 212 Prawa Lotniczego.

Stanowi on: "Kto wykonując lot przy użyciu statku powietrznego: c) narusza, wydane na podstawie art. 119 ust. 2 ustawy, zakazy lub ograniczenia lotów w polskiej przestrzeni powietrznej wprowadzone ze względu na konieczność wojskową lub bezpieczeństwo publiczne, podlega karze pozbawienia wolności do lat 5."

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA