REKLAMA

Drugi dzień XV posiedzenia Sejmu

  • Autor: PAP/GP
  • 31 marca 2016 09:20
Drugi dzień XV posiedzenia Sejmu Posłowie będą głosować wieczorem, 31 marca. (fot.:sejm.gov.pl)

Sejm, który w czwartek (31 marca) kontynuuje posiedzenie, zajmie się m.in. projektem zmian w Kodeksie pracy, który zakłada, że umowa o pracę ma mieć formę pisemną, a jeśli nie została tak zawarta, pracownik przed podjęciem pracy musi otrzymać na piśmie potwierdzenie jej warunków.

Zmiana przygotowana w resorcie rodziny, pracy i polityki społecznej zakłada również, że pracownik musi być zapoznany z regulaminem pracy przed dopuszczeniem go do niej.

W Sejmie odbędzie się także pierwsze czytanie rządowego projektu nowelizacji Prawa zamówień publicznych, tzw. małej noweli Pzp. To wdrożenie dyrektyw unijnych z 2014 roku, narzucających obowiązek uproszczenia i uelastycznienia procedury zamówień publicznych.

Projekt zakłada, że przy wyborze najkorzystniejszej oferty liczyć się będzie nie tylko kryterium najniższej ceny, ale także inne elementy, jak np. przyjazne dla środowiska sposoby produkcji, promowanie zatrudnienia, stawianie na innowacyjność.

Projekt wprowadza też ułatwienia w dostępie do zamówień publicznych dla małych i średnich firm oraz stawia na zwiększenie roli komunikacji elektronicznej w procesie przetargowym.

Przeczytaj: Andrzej Duda o spotkaniu z Barackiem Obamą

Posłowie wysłuchają także informacji w sprawie polityki kadrowej w spółkach z udziałem Skarbu Państwa i instytucjach podległych Radzie Ministrów, o którą wystąpił klub Kukiz'15.

Wieczorem zaplanowano głosowania.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA