REKLAMA

Drzewa w Sejmie. Zieloni mówią o Blitzkriegu Szyszki

  • Autor: GP
  • 16 grudnia 2016 14:35
Drzewa w Sejmie. Zieloni mówią o Blitzkriegu Szyszki Minister Szyszko miał zainspirować posłów PiS do złożenia noweli do prawa o drzewach. (fot.:twitter.com/MinSrodowiska)

• Partia Zieloni ostrzega przed nowelizacją autorstwa PiS. Może ona pozwolić na niekontrolowaną wycinkę drzew, alarmują politycy formacji.
• - Od 1 stycznia przyszłego roku w naszych miastach, miasteczkach i wsiach zaczną nagle znikać drzewa, bez niczyjej wiedzy, zgody, ani nadzoru - piszą.

Pozaparlamentarna partia Zieloni podkreśla i uczula opinię publiczną na decyzję w Sejmie. W piątek (16 grudnia) posłowie będą decydować w sprawie nowelizacji ustawy o ochronie przyrody. Ekologiczna partia nazywa proponowaną zmianę "zamachem na polską przyrodę".

- 7 grudnia grupa posłów PiS na polecenie ministra środowiska Jana Szyszki złożyła w Sejmie projekt zmieniający ustawę o ochronie przyrody. Już 12 grudnia ustawa została skierowana do pierwszego czytania - akcentują działacze partii w informacji poświęconej nowelizacji. - Projekt dokonuje istnej rewolucji w ochronie drzew w Polsce – zezwala na ich de facto dowolne wycinanie bez żadnej kontroli ze strony państwa i samorządów!

W obecnym stanie prawnym wycinka większości drzew jest obwarowana restrykcjami, które wymuszają uzyskanie zgody władz samorządowych.

- Proponowane w ustawie zmiany pozbawią samorządy tej wiedzy i kontroli - alarmują działacze. - Skutek będzie taki, że od 1 stycznia przyszłego roku w naszych miastach, miasteczkach i wsiach zaczną nagle znikać drzewa, bez niczyjej wiedzy, zgody, ani nadzoru.

Nowelizacja ma też zakładać danie gminom możliwość całkowitej rezygnacji z wydawania pozwoleń na wycinkę oraz pobierania opłat z tego tytułu - co dla znacznej części samorządów wiejskich jest pewną formą uzupełniania budżetu.

- Jest to otwarcie furtki dla totalnej maskary drzew na terenach wiejskich - jeszcze w mocnych słowach ostrzega Partia Zieloni.

Apel podpisali Małgorzata Tracz i Marek Kossakowski, przewodniczący Partii Zieloni.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • Przyrodnik z PO 2016-12-19 15:56:12
    Do Drwal z PIS: No to kasę z UE już nie dostanie
  • Drwal z PIS 2016-12-16 14:50:03
    OBRONA PRZYRODY W WYKONANIU SZYSZKI. WYTNIE SIĘ KILKA PUSZCZ I BĘDZIE KASA NA 500+. DRZEWA PRZECIEŻ ODROSNĄREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA