REKLAMA

Duda do prezydenta Francji: Polska pomoże w walce z zagrożeniem terrorystycznym

  • Autor: Gabriel Paździor/AT
  • 19 listopada 2015 12:38
Duda do prezydenta Francji: Polska pomoże w walce z zagrożeniem terrorystycznym Duda: Potępiamy akt terroru (fot.prezydent.pl/Andrzej Hrechorowicz)

Prezydent Andrzej Duda rozmawiał telefonicznie z prezydentem Francji, Francois Hollandem. Duda zapewnił o gotowości polskich władz do niesienia pomocy.

- Ten tragiczny zamach wstrząsnął Polakami. Potępiamy z całą mocą ten akt terroru, uderzający w europejskie wartości – mówił Duda, o zamachach terrorystycznych w Paryżu, do francuskiego prezydenta.

Francja w stanie wojny

Prezydent Duda podkreślił, iż Polska jest sojusznikiem Francji i jest gotowa okazać jej pomoc w walce z zagrożeniem terrorystycznym.

- Mówię to także w imieniu polskiego rządu – dodał.

Dziękując za wsparcie prezydent Hollande poinformował prezydenta o udanej akcji policji i francuskich służb, dzięki której zlikwidowano jedną z komórek terrorystycznych na przedmieściach Paryża.

- Jesteśmy w stanie wojny – powiedział Hollande.

Przywódcy omówili  także kwestię powołania się Republiki Francuskiej na art. 42.7 Traktatu z Lizbony. Francja wykorzystała ten zapis prawny, by poprosić Wspólnotę Europejską o pomoc.Obaj przywódcy zapowiedzieli, iż na temat konkretnych rozwiązań rozmawiać będą ministrowie obrony Polski i Francji.

Późny telefon

Kancelaria prezydenta usprawiedliwiała późny telefon Andrzeja Dudy do Hollanda ilością ważnych obowiązków, w które jest zaangażowany, w tych trudnych dniach prezydent Francji.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA