REKLAMA

Duża ustawa medialna będzie czytana na XVII posiedzeniu Sejmu

  • Autor: PAP/GP
  • 27 kwietnia 2016 18:44
Duża ustawa medialna będzie czytana na XVII posiedzeniu Sejmu Sala posiedzeń Sejmu RP. (fot.: Lukas Plewnia/flickr.com/CC BY-SA 2.0)

Projekt tzw "dużej" ustawy medialnej został w środę wprowadzony do porządku obecnego posiedzenia Sejmu. Wniosek w tej sprawie poparło 235 posłów, przeciw było 212.

Na "dużą" ustawę medialną składają się trzy projekty ustaw autorstwa PiS: o mediach narodowych; o składce audiowizualnej oraz przepisy wprowadzające ustawę o mediach narodowych i ustawę o składce audiowizualnej.

Posłowie najpierw zdecydowali, że będzie jedno głosowanie w sprawie dołączenia do porządku obrad tych trzech poselskich projektów. Następnie większość głosujących opowiedziała się za tym, by Sejm zajął się projektami na obecnym posiedzeniu.

Pierwsze czytanie ma odbyć się w czwartek (28 kwietnia). W debacie każdy klub będzie miał 15 minut, bo klub PiS wycofał wniosek o ograniczenie tego czasu do 10 minut.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA