REKLAMA

Dwóch posłów PO już w SLD

  • Autor: WGK
  • 24 września 2015 17:04
Dwóch posłów PO już w SLD Czesław Gluza i Aleksander Sosna już w SLD (fot. SLD)

Czesław Gluza i Aleksander Sosna, dotychczas posłowie Platformy Obywatelskiej, opuścili jej szeregi i przeszli do Klubu Poselskiego SLD.

 

Obaj jeszcze jako członkowie PO, znaleźli się na listach wyborczych Zjednoczonej Lewicy.

Decyzję o przyjęciu posłów do klubu Sojuszu we wtorek podjęli jej członkowie.

Czesław Gluza, stwierdził, że jedną z przyczyn jego odejścia z Platformy była błędna polityka partii rządzącej wobec klasy średniej i w sprawie polityki socjalnej oraz służby zdrowia. Jego zdaniem PO nie interesuje się Polską lokalną i skupia się na większych ośrodkach.

Aleksander Sosna wskazywał, że lewica działa na rzecz mniejszości, także narodowych, etnicznych i religijnych. - Rzeczą naturalną jest, że mojej miejsce jest na lewicy - tłumaczył. Czesław Gluza wystartuje z listy Zjednoczonej Lewicy w Bielsku-Białej, Aleksander Sosna - w Białymstoku.

Aleksander Sosna to poseł z okręgu podlaskiego. To były wiceprezydent Białegostoku i były doradca społeczny ds. społeczności prawosławnej i mniejszości białoruskiej w Polsce prezydenta Bronisława Komorowskiego. W 2011 r. został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi. Absolwent Wydziału Prawa Uniwersytetu Warszawskiego Filia w Białymstoku. W Sejmie pracuje w sejmowych komisjach - mniejszości narodowych i etnicznych, rolnictwa i rozwoju wsi oraz do spraw kontroli państwowej, a także w podkomisji nadzwyczajnej do rozpatrzenia poselskiego projektu ustawy o szkodach łowieckich, ubezpieczeniach obowiązkowych od szkód łowieckich, Łowieckim Funduszu Odszkodowawczym oraz o zmianie niektórych ustaw.

Czesław Gluza to poseł z Bielska-Białej. W latach 2008-2011 pełnił funkcję starosty cieszyńskiego. Ukończył studia z zakresu socjologii na Uniwersytecie Jagiellońskim. W Sejmie pracuje w sejmowych komisjach - zdrowia oraz samorządu terytorialnego i polityki regionalnej.
Obecnie w Klubie Poselskim SLD zasiada 35 posłów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA