REKLAMA

Dwukadencyjność: Wicepremier Jarosław Gowin zatrzyma reformę PiS?

  • Autor: PAP/AT
  • 30 marca 2017 06:49
Dwukadencyjność: Wicepremier Jarosław Gowin zatrzyma reformę PiS? Wicepremier w rządzie PiS może zatrzymać szybką wycinkę wójtów, burmistrzów i prezydentów miast planowaną przez PiS (Jarosław Gowin, fot.PTWP)

Nie opozycja, nie samorządowcy, lecz Jarosław Gowin - wicepremier w rządzie PiS - może zatrzymać dwukadencyjność wójtów, burmistrzów i prezydentów miast.

Dwukadencyjność w gminach może się skończyć, jeszcze zanim się zaczęła. Sztandarową reformę PiS zatrzymają posłowie związani z wicepremierem Jarosławem Gowinem – wynika z ustaleń "Dziennika Gazety Prawnej" przedstawionych w czwartkowym wydaniu dziennika.

"Nie opozycja, nie samorządowcy, lecz wicepremier w rządzie PiS może zatrzymać szybką wycinkę 1,6 tys. wójtów, burmistrzów i prezydentów miast planowaną przez partię Jarosława Kaczyńskiego na 2018 r." - pisze dziennik.

Cytuje słowa Jarosława Gowina, który powiedział "DGP", co następuje: "Zapowiedziałem, że przeciwko takiemu rozwiązaniu będę głosował. Będę przeciwko działaniu prawa wstecz".

Czytaj też: Dwie kadencje także dla posłów

W Sejmie - przypomina dziennik - w skład 234-osobowego klubu PiS wchodzi 9 posłów związanych z Jarosławem Gowinem. "Jeśli wicepremier wprowadzi dyscyplinę głosowania, wówczas partii rządzącej może zabraknąć kluczowych kilku głosów do bezpiecznej większości pozwalającej uchwalić nowe regulacje (231). A ma to nastąpić jeszcze przed wakacjami".

"Ludzie Gowina co do zasady nie są przeciwni dwukadencyjności dla wybieralnych samorządowców (...) Jarosław Gowin proponuje jednak, by były to kadencje pięcioletnie, a nie czteroletnie - jak dziś. Do tego, jak podkreśla, zmiany należy wprowadzić z wyprzedzeniem, więc nie powinno się do nich liczyć kadencji pełnionych do tej pory. A takie właśnie rozwiązanie forsuje PiS, przekonując, że wyborcy oczekują szybkich działań, a nie odkładania reformy na 2022 lub 2024 r." - podsumowuje "DGP".

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • martin 2017-04-01 13:21:10
    Nie popierałem i nie popieram zdrajców , Gowin to przyczynek do upadku rządu .
  • xxx 2017-03-30 11:19:35
    Tu akurat (wyjątkowo) popieram Gowina!REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA