REKLAMA

”Dzięki uchodźcom PO może odzyskać część elektoratu”

  • Autor: TM
  • 11 września 2015 10:32
”Dzięki uchodźcom PO może odzyskać część elektoratu” Premier powinna radykalnie zmienić taktykę w sprawie rozwiązania kryzysu imigranckiego w Europie – uważa publicysta. Fot. premier.gov.pl

Gdyby premier Kopacz przestała kluczyć z strachu przed opozycją i powiedziała Brukseli wyraźne TAK w sprawie uchodźców, w kraju rozpoczęłoby się pandemonium, ale nareszcie Platforma stałaby się partią proeuropejską, otwartą, nowoczesną, świecką, tolerancyjną – uważa publicysta Daniel Passent.

Na antenie radia TOK FM stwierdził, że „to przyciągnęłoby do PO rozczarowanych jej postawą wyborców”. Zdaniem Passenta, w kampanii wyborczej Platforma Obywatelska na tle PiS wypada bardzo słabo.

Dlatego powinna radykalnie zmienić taktykę w sprawie rozwiązania kryzysu imigranckiego w Europie.

Zdaniem Passenta, w kampanii wyborczej Platforma Obywatelska na tle PiS wypada bardzo słabo. Fot. youtube.com

Gdyby jednak Platforma, jako partia proeuropejska, której ojciec - Donald Tusk - jest przewodniczącym Rady Europejskiej, wypowiedziała się zdecydowanie na rzecz przyjęcia propozycji Junckera, a może nawet poszła dalej - mogłaby odzyskać część utraconego elektoratu, w dodatku bez narażania się Kościołowi - uważa publicysta "Polityki".

Jego zdaniem „PO mogłaby zyskać uznanie w oczach tych wyborców, którzy postawili na Nowoczesną Ryszarda Petru oraz osób, które nie chcą iść głosować, bo nie mają na kogo”.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA