REKLAMA

Dzień Dziecka w Sejmie, Marzena Machałek: Edukacja to przygotowanie do przyszłości

  • Autor: PAP/AT
  • 01 czerwca 2017 11:27
Dzień Dziecka w Sejmie, Marzena Machałek: Edukacja to przygotowanie do przyszłości Marzena Machałek podkreśliła, że to "wielki zaszczy i radość", że może być z młodzieżą w Dniu Dziecka (fot.twitter.com/MEN_GOV_PL)

Edukacja to przygotowanie was do przyszłości, żebyście mieli dobry zawód, ale też edukacja to budowanie tożsamości, byście wiedzieli kim jesteście - powiedziała do dzieci w Sejmie wiceminister edukacji narodowej Marzena Machałek w dniu obrad Sejmu Dzieci i Młodzieży.

Machałek podkreśliła, że to "wielki zaszczy i radość", że może być z młodzieżą w Dniu Dziecka.

"To jest wasze święto i wy jesteście najważniejsi, bo wy, liderzy waszych społeczności, jesteście zaangażowani, pracujecie i tworzycie ważne sprawy, dlatego myślę, że to zasłużona nagroda, że siedzicie w tym miejscu - w Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej" - podkreśliła.

Według wiceminister, edukacja to tworzenie i budowanie tożsamości. "Edukacja to oczywiście przygotowanie was do przyszłości, żebyście sobie radzili w rolach społecznych, żebyście mieli dobry zawód, (...) ale też edukacja to tworzenie i budowanie tożsamości; to jest to, byście wiedzieli kim jesteście, jakie są wasze priorytety; to jest bardzo ważne i bardzo istotne" - podkreśliła.

"Żeby się tu znaleźć, musieliście wykonać wiele pracy, wiele pracy w bardzo ważnym temacie, w temacie, który służy odkrywaniu prawdy, odkrywaniu korzeni, w odkrywaniu tego, co najważniejsze, w odkrywaniu prawdy o Polsce, o polskich bohaterach, o waszej społeczności. Dziękuje Wam za to zaangażowanie" - podkreśliła.

Zadanie rekrutacyjne do tegorocznej, XXXIII sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży polegało na ustaleniu przez uczniów, czy w przestrzeni publicznej, którą zamieszkują, znajduje się miejsce, którego nazwa nawiązuje do systemu totalitarnego. Jeśli takie miejsce jest, musieli zaproponować działania zmierzające do zmiany nazwy, zaproponować nowego patrona - bohatera lokalnego - i upowszechniać wiedzę o nim. Jeśli takiego miejsca nie ma, zadaniem młodzieży było znaleźć miejsce warte upamiętnienia, które nie ma patrona, i wskazać nowego bohatera oraz rozpropagować o nim wiedzę w społeczności lokalnej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA