REKLAMA

Dzień Flagi Narodowej. Para prezydencka odwiedziła Halinów

 • Autor: PAP
 • 02 maja 2018 18:29
Dzień Flagi Narodowej. Para prezydencka odwiedziła Halinów Prezydent podkreślił, że obchodzenie Dnia Flagi świadczy o przywiązaniu do barw narodowych. (Fot. prezydent.pl)

W środę (2 maja) prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą odwiedził Halinów (woj. mazowieckie), gdzie razem z mieszkańcami świętowali Dzień Flagi. Para prezydencka rozdawała podczas pikniku biało-czerwone flagi, pozowała do pamiątkowych zdjęć, rozmawiała z uczestnikami pikniku.

Andrzej Duda pytany, dlaczego przyjechał akurat do Halinowa odparł, że dostał zaproszenie na rodzinny festyn.

- Myślę, że dzisiaj jest właśnie taki dzień, w którym warto być razem, warto się spotkać. Przyjechaliśmy z żoną z polskimi flagami, żeby je rozdać przede wszystkim dzieciom, żeby najmłodsi byli blisko z naszymi narodowymi barwami - zaznaczył prezydent. - Mam nadzieję, że dzieci są zadowolone z tego, że te flagi od nas dostały - dodał.

Prezydent ocenił, że atmosfera na pikniku była dobra, ludzie odprężeni. Podkreślił, że obchodzenie Dnia Flagi świadczy o przywiązaniu do barw narodowych.

- Jest szansa porozmawiać, temu służą takie spotkania, jak dzisiejsze - żeby można było spokojnie porozmawiać - zauważył Duda. - Jeśli ktoś chce coś powiedzieć, to ma taką okazję, żeby się spotkać ze mną, z moją żoną, z naszymi współpracownikami. Tematy rozmów są bardzo różne - dodał.

Prezydent podkreślił, że mieszkańcy często życzą mu, żeby "wystarczyło sił do pracy" i żeby "wszystko dobrze szło" oraz dziękują za "działania prospołeczne".

Prezydent ocenił, że atmosfera na pikniku była dobra, ludzie odprężeni. (Fot. prezydent.pl)

Wcześniej Andrzej Duda wziął udział w uroczystym podniesieniu Flagi Państwowej na Wieży Zegarowej Zamku Królewskiego. Następnie para prezydencka rozdawała biało-czerwone flagi warszawiakom oraz wszystkim, którzy zgromadzili się na placu Zamkowym.

W południe na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego, Andrzej Duda wręczył narodowe flagi przedstawicielom różnych organizacji, instytucji, które działają zarówno w Polsce, jak i za granicą. Prezydent wręczył również odznaczenia państwowe.

Przed wizytą w Halinowie prezydent wziął udział w "Biało-Czerwone Sztafecie RMF FM". W 2017 r. radio zorganizował pierwszą biało-czerwoną sztafetę, przemierzając Polskę z północy na południe - z Helu na Giewont. W tym roku sztafeta będzie biegła w odwrotnym kierunku. Zacznie się pod Tatrami, a zakończy na Bałtyku, na pokładzie ORP Błyskawica. W sztafecie pobiegną m.in. gwiazdy muzyki i sportu oraz politycy. Latem flagę słuchaczy RMF FM weźmie ze sobą na szczyt K2 polski skialpinista, Andrzej Bargiel.

Dzień Flagi RP ustanowiono w 2004 roku. Historycznie polskie barwy narodowe wywodzą się z barw herbu Królestwa Polskiego i herbu Wielkiego Księstwa Litewskiego. W symbolice polskiej flagi biel pochodzi od bieli orła, będącego godłem Polski i bieli Pogoni - rycerza galopującego na koniu - godła Litwy. Oba godła znajdują się na czerwonych tłach tarcz herbowych. Na naszej fladze biel znalazła się u góry, ponieważ w polskiej heraldyce ważniejszy jest kolor godła niż tła.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

 • Nie możemy się doczekać! 👌 @BIPolska @EECKatowice @AirVeinPoland @CerviRobotics twitter.com/MichWasowski/s…
  @EECKatowice - (RT) @Pentacomp_SI
 • Nie obawiam się o źródła finansowania inwestycji - mówi w rozmowie z portalem @wnppl Paweł Borys, prezes @Grupa_PFR pytany o to, czy mniejsze wpływy z przyszłego budżetu Unii Europejskiego będą stanowiły dla nas duży problem. Jakie ma argumenty? #EKG2018 #EEC2018 @EECKatowice https://t.co/Ar46rCsVku
  @EECKatowice - (RT) @ElzbieciakTomek
 • Czy #biotechnologia w Polsce ma szansę stać się ważnym elementem innowacyjnej gospodarki? Na to pytanie odpowiadali podczas @EECKatowice m.in. liderzy przemysłu farmaceutycznego i eksperci. #EEC2018 #EKG2018 @rynekzdrowia bit.ly/2s3floz https://t.co/hd2DqreGPl
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • Joseph BenAmram, prezes MSD w regionie EURAM na @EECKatowice: rozwój biotechnologii wymaga partnerstwa między rządem, firmami krajowymi i międzynarodowymi oraz ośrodkami badawczymi. #EEC2018 #EKG2018 @rynekzdrowia rynekzdrowia.pl/Farmacja/Biote… https://t.co/4jWpURT8yi
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • MT @PwCCEE: twitter.com/PwCCEE/status/… The 10th @EECKatowice, the largest economic event in #CEE with 150 insp...
  @EECKatowice - (RT) @amitabhrjha
 • Kto może w unijnych negocjacjach nad budżetem czuć się wygranym? Jak to możliwe, że mamy więcej, ale mniej? W "Rządowej ławie" na pytania @adam_sierak odpowiada Jerzy @JerzyKwiecinski z @MIR_GOV_PL. Serdecznie polecamy całą rozmowę 👉👉👉 bit.ly/2rZ21k6 https://t.co/yQNOLL2YP2
  @EECKatowice - (RT) @wnppl
 • EKG 2018 w Katowicach. Kongres pełen wyzwań @se_pl @EECKatowice superbiz.se.pl/wiadomosci-biz…
  @EECKatowice - (RT) @SuperbizPL
 • We are pleased that once again our Warsaw team could be part of @EECKatowice. This year we supported two of our amazing clients @INGBankSlaski and @_PKEE_ in setting up the exhibition, filming, tweeting, taking pictures, and of course a lot of networking and fun. #work #Katowice https://t.co/9zvLpCf52O
  @EECKatowice - (RT) @AvenewMedia
 • Polecamy Waszej uwadze transmisje z wybranych sesji #EKG2018. Zapraszamy na YouTube: EEC Poland - bit.ly/2wRSK2O Grupa PTWP - bit.ly/2GjlEsf #EEC2018
  @EECKatowice
 • Jako partnerzy @EECKatowice mieliśmy okazję przeprowadzić panel dyskusyjny o roli młodych w kształtowaniu Europy. Dziękujemy @pherstowski, PROM, MAY, Zwolnieni z Teorii, @ELSAPoland, @aegeewarszawa i @tomanek_robert, rektorowi @UE_Katowice! #EEC2018 #YouthLeadership #YouthVoice https://t.co/57GpHAhcCa
  @EECKatowice - (RT) @AIESECPoland
Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

Skomentuj

 • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA