REKLAMA

Dzień Nauczyciela, Premier do nauczycieli: Dziękuję za ogrom serca i wkład w budowanie przyszłości Polski

  • Autor: PAP/AT
  • 14 października 2017 09:31
Dzień Nauczyciela, Premier do nauczycieli: Dziękuję za ogrom serca i wkład w budowanie przyszłości Polski Premier złożyła życzenia nauczycielom (Beata Szydło, fot.premier.gov.pl)

Premier Beata Szydło złożyła nauczycielom życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Premier Beata Szydło złożyła nauczycielom życzenia "niegasnącej pasji kształcenia, wytrwałości i cierpliwości". Podziękowała im też "za wkład w budowanie przyszłości Polski".

"Z okazji Dnia Nauczyciela na ręce wszystkich pedagogów składam serdeczne życzenia niegasnącej pasji kształcenia, wytrwałości i cierpliwości, a także sił w codziennej pracy. Niech to wyjątkowe święto będzie dla was źródłem wielu pięknych chwil i wzruszeń w gronie tych, których wychowanie jest waszą misją i dumą. Dziękuję wam za ogrom serca i wkład w budowanie przyszłości Polski" - napisała premier Beata Szydło na Twitterze.

Dzień Edukacji Narodowej, który w Polsce przypada 14 października, to święto nauczycieli, wychowawców i pedagogów. Obchodzony jest w rocznicę powstania w 1773 r. Komisji Edukacji Narodowej - pierwszego w Europie ministerstwa oświaty - która zajęła się reformowaniem szkolnictwa w Polsce.

Życzenia z okazji Dnia Nauczyciela (fot.twitter.com/PremierRP)

Dzień Edukacji Narodowej wprowadzono w 1982 r., w miejsce obchodzonego wcześniej Dnia Nauczyciela.

Czytaj też: "Minister edukacji przygotowała dla nauczycieli cały zestaw prezentów"

W artykule 74 ustawy Karta Nauczyciela zapisano: "W dniu rocznicy utworzenia Komisji Edukacji Narodowej, 14 października każdego roku, obchodzony będzie Dzień Edukacji Narodowej. Dzień ten uznaje się za święto wszystkich pracowników oświaty i jest wolny od zajęć lekcyjnych".

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA