REKLAMA

Dzień otwarty w Pałacu Prezydenckim

  • Autor: AS
  • 17 kwietnia 2016 19:36
Dzień otwarty w Pałacu Prezydenckim (fot. Kancelaria Prezydenta)

W niedzielę 17 kwietnia w godz. 11:00 – 17:00 Pałac Prezydencki został udostępniony zwiedzającym. Wszyscy chętni mogli obejrzeć miejsca, w których na co dzień pracuje i przyjmuje gości Prezydent RP - poinformowała Kancelaria Prezydenta.

Zwiedzającym Pałac zostały udostępnione miejsca, w których odbywają się najważniejsze wydarzenia z udziałem Pary Prezydenckiej oraz prezydenckich Ministrów - m.in. Sala Kolumnowa, Sala Obrazowa, Sala Biała i Sala Niebieska oraz Sień Wielka.
 
Można było zwiedzić także Salę Chorągwianą, gdzie prezentowane są repliki historycznych chorągwi polskich od Grunwaldu do "Solidarności" oraz kopie Konstytucji 3 Maja i Konstytucji dla Europy Wojciecha Jastrzębowskiego.

 Miłośnicy sztuki mogli zaś obejrzeć Galerię Malarstwa Polskiego z kolekcji Muzeum Narodowego w Krakowie nawiązującą do historii naszego kraju od Tadeusza Kościuszki aż do czasów Solidarności. Dostępna była także sala, w której prezentowane jest malarstwo Jerzego Nowosielskiego.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA