REKLAMA

Dzień Strażaka: Premier Szydło podkreśliła odwagę strażaków

  • Autor: PAP/GP
  • 04 maja 2016 13:05
Dzień Strażaka: Premier Szydło podkreśliła odwagę strażaków Po części oficjalnej premier rozmawiała z funkcjonariuszami. (fot.:twitter.com/PremierRP)

• Dziś święto ludzi odważnych, bohaterskich, którzy gotowi są nieść pomoc innym o każdej porze dnia i nocy - mówiła w środę (4 maja) podczas centralnych obchodów Dnia Strażaka premier Beata Szydło.
• Potwierdziła, że rząd chce zagwarantować strażakom dobry sprzęt i godne warunki służby.

Przemawiając do zgromadzonych na placu Piłsudskiego w Warszawie, szefowa rządu dziękowała za służbę strażakom zawodowym i ochotnikom, gratulowała wyróżnionym odznaczeniami i awansowanym na wyższe stopnie służbowe.

- To święto, które jednoczy w całej Polsce tysiące ludzi, którzy chcą w dzisiejszym dniu podziękować tym, którzy stoją na straży naszego bezpieczeństwa. Zawsze są na służbie i zawsze są gotowi wtedy, kiedy inni potrzebują pomocy - podkreślała szefowa rządu. - To jest bardzo ważna służba, która streszcza się w dewizie: Bogu na chwałę, ludziom na pożytek. Taka jest właśnie służba strażacka i wszyscy jesteśmy wam za to winni podziękowania i głęboką wdzięczność. Czujemy się bezpieczni, bo wiemy, że wy czuwacie - dodała.

Potwierdziła słowa prezydenta Andrzeja Dudy, że rząd dołoży wszystkich starań, aby wyposażenie i warunki pracy strażaków - zarówno zawodowych jak i ochotników - były godne, aby mieli do dyspozycji najlepszy sprzęt.

- Bo ten sprzęt ratuje życie innym, ale również musi gwarantować bezpieczną pracę wam - powiedziała.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA