REKLAMA

Dzień Strażaka: Prezydent chwalił strażaków i zapewnił o poparciu władzy dla służby

  • Autor: PAP/GP
  • 04 maja 2016 12:48
Dzień Strażaka: Prezydent chwalił strażaków i zapewnił o poparciu władzy dla służby Prezydent: Służba strażaków jest niezwykle ofiarna i polega na walce nie tylko z ogniem, ale i z wszystkimi innymi żywiołami. (fot.:twitter.com/prezydentpl)

Razem z rządem i parlamentem będziemy budować coraz lepszy potencjał straży pożarnej, i tej zawodowej, i tej ochotniczej - powiedział prezydent Andrzej Duda podczas obchodów Dnia Strażaka w Warszawie.

W uroczystości przed Grobem Nieznanego Żołnierza, obok prezydenta, biorą udział m.in. premier Beata Szydło i szef MSWiA Mariusz Błaszczak.

- W to piękne święto chcę wyrazić nadzieję, że jako prezydent Rzeczypospolitej, razem z panią premier, panem ministrem, panami ministrami, a także i polskim parlamentem będziemy budować coraz lepszy potencjał straży pożarnej Rzeczypospolitej Polskiej, i tej zawodowej Państwowej Straży Pożarnej, i tej straży pożarnej ochotniczej - zadeklarował prezydent.

Zwrócił przy tym uwagę na kształcenie młodych strażaków oraz wyposażenie i infrastrukturę wykorzystywaną przez straż do niesienia pomocy.

- To także kwestia waszego bezpieczeństwa - dodał.

Duda podkreślił, że służba strażaków jest niezwykle ofiarna i polega na walce nie tylko z ogniem, ale i z wszystkimi innymi żywiołami, niesieniu pomocy ofiarom wypadków oraz zapobieganiu zagrożeniom.

Przeczytaj: Sprawa zakłócenia spotkania Anny Marii Anders będzie badana przez sąd

- To są dzisiaj obowiązki znakomicie wykonywane przez strażaków, i tych strażaków zawodowych, i strażaków ochotników - zaznaczył prezydent. Dodał, że OSP jest służbą piękną, niezwykle potrzebną i niezwykle docenianą, m.in. dlatego że w istotnym stopniu organizuje życie społeczne w mniejszych miastach i na wsi.

- Wszędzie są strażacy ochotnicy, zawsze obok strażaków zawodowych gotowi do służby, do niesienia pomocy, do pomocy w organizacji wszelkich wydarzeń i na poziomie lokalnym, i regionalnym - powiedział prezydent.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA