REKLAMA

Dzień Strażaka: Prezydent podziękował strażakom i wręczył nominacje generalskie

  • Autor: PAP/MN
  • 06 maja 2017 15:32
Dzień Strażaka: Prezydent podziękował strażakom i wręczył nominacje generalskie W uroczystościach uczestniczyli m.in. prezydent Andrzej Duda i premier Beata Szydło. (fot. KPRP)

Na Placu Piłsudskiego w Warszawie odbyły się centralne obchody Dnia Strażaka, połączone z jubileuszem 25-lecia powołania Państwowej Straży Pożarnej oraz promocją oficerską.

• W uroczystości uczestniczyli m.in. prezydent Andrzej Duda, premier Beata Szydło, szef MSWiA Mariusz Błaszczak, komendant główny PSP nadbryg. Leszek Suski.

• Obecne były także rodziny ponad 200 strażaków, którzy dostali promocje na pierwszy stopień oficerski.

• Prezydent Andrzej Duda wręczył w sobotę nominacje generalskie sześciu oficerom Państwowej Straży Pożarnej.

Komendant główny PSP nadbryg. Leszek Suski został awansowany do stopnia generała brygadiera. To najwyższy stopień służbowy w PSP, odpowiadający "dwugwiazdkowemu" generałowi w wojsku i innych formacjach mundurowych.

Do stopnia nadbrygadiera, czyli na pierwszy stopień generalski w PSP, zostało awansowanych pięciu oficerów, którzy do tej pory mieli stopień starszego brygadiera. Wśród nich jest dyrektor Rządowego Centrum Bezpieczeństwa i były komendant główny PSP Marek Kubiak.

Taki sam awans otrzymał jeden z dwóch zastępców komendanta głównego PSP Marek Jasiński, dwaj komendanci wojewódzcy PSP - Janusz Halak z Kujawsko-Pomorskiego i Stanisław Nowak z Małopolski, a także rektor-komendant Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie Paweł Kępka.

- Dziękuję za trud służby, za ratowanie życia, dziękuję za ofiarność, dziękuję za niezwykłe oddanie - niezwykłe oddanie służbie Bogu, Polsce, ale przede wszystkim człowiekowi, zwykłemu człowiekowi, którego życie, zdrowie i mienie na co dzień swoją służbą, swoim wysiłkiem ratujecie i zabezpieczacie - mówił prezydent do strażaków podczas uroczystości na pl. Piłsudskiego.

- Najkrótsze wyrazy wdzięczności, które można złożyć streszczają się w waszym zawołaniu: "Bogu na chwałę, ludziom na ratunek". Ta dewiza przyświeca wam każdego dnia. I ta dewiza w najprostszy sposób streszcza sens waszego działania i to, co robicie, na co dzień - powiedziała premier Beata Szydło do strażaków.

- Każdy z nas chciał być strażakiem. Państwo dziś spełniliście te marzenia: jesteście oficerami Państwowej Straży Pożarnej. To wielkie wyróżnienie, ale to także wielka odpowiedzialność- dodał szef MSWiA Mariusz Błaszczak. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • kaczor donald osobiście 2017-05-07 19:04:43
    Uwaga na "dyżurnego strażaka", który był 2 albo 3 razy premierem rządu aby, znów się nie prześlizgnął...REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA