REKLAMA

Dziennikarze w Sejmie, Mularczyk: Politycy nie mogą być pod presją różnych dziwnych ludzi

  • Autor: PAP/AT
  • 16 grudnia 2016 10:03
Dziennikarze w Sejmie, Mularczyk: Politycy nie mogą być pod presją różnych dziwnych ludzi Musi być jakiś komfort pracy - mówi poseł PiS (Arkadiusz Mularczyk, fot. mat. pras.)

• Nie chodzi o ograniczenie jawności, ale chodzi o wprowadzenie zasad funkcjonowania mediów w Sejmie – mówił Arkadiusz Mularczyk z klubu parlamentarnego PiS odnosząc się do planowanych zmian.
• Nikt nie chce ograniczać prawa do informacji – dodaje.

Zgodnie z planowanymi przez Kancelarię Sejmu zmianami, w budynku F, poza głównym gmachem Sejmu, powstanie Centrum Medialne, które ma być kluczowym miejscem współpracy polityków z mediami. Obecnie dziennikarze pracują w budynku gmachu głównego, w którym odbywają się posiedzenia Sejmu. W planach jest też powołanie dwóch stałych korespondentów parlamentarnych na każdą redakcję.

Mularczyk pytany w PR24 o zarzuty, że te plany mogą ograniczyć jawność życia publicznego w Polsce odpowiedział, że "nie chodzi o ograniczenie jawności, ale chodzi o wprowadzenie zasad funkcjonowania mediów w Sejmie". "Jest jawność życia publicznego. Wszystkie prace w Sejmie są monitorowane. Jesteśmy pod setkami kamer, kamery są wszędzie. Wiadomo, co kto mówi, jak się zachowuje. Musi być jakiś komfort pracy. Ja czasami mi uczestniczyłem w komisjach, gdzie był tłum dziennikarzy i miałem nad głową dziesięciu fotoreporterów, którzy robili zdjęcia. Pamiętam kiedyś, że kamerzyści rozcięli Ziobrze wargę. Tak nie może funkcjonować Sejm, musi być pewna kultura zachowania" - mówił.

Czytaj też: Ograniczenie dla dziennikarzy w Sejmie, Bodnar: To są niebezpieczne zmiany

Mularczyk porównując pracę mediów w polskim parlamencie z tym, jak działają media w Bundestagu, PE i innych krajach powiedział, że "u nas jest kompletny chaos". "Różni ludzie, które mają sitka, że tak powiem, biegają za dziennikarzami. Czasami wchodzą za toalety, pytają o różne bzdury. Tak być nie może. To jest miejsce, gdzie tworzymy prawo, tu jest powaga. Tu się rozstrzygają różne decyzje. Politycy nie mogą być pod presją różnych dziwnych ludzi" - mówił.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • Qui pro qvo 2016-12-16 22:16:34
    Tylko poprzez media opinia publiczna dowiaduje jakie standardy stosuje PIS w toku sprawowania władzy. I to co robicie jest nie do przyjęcia . Wyborcy wybierając Was , powtarzam to p. Mularczykowi, nie godzą się z notorycznym łamaniem prawa, blokowaniem głosu mediów, Trybunału i niszczeniem dorobku demokracji za czas 27 lat.
  • EuPi 2016-12-16 18:01:06
    A co mówili Gmyzy, Ziemkiewicze i inne gady za poprzednich rzadów?REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA