REKLAMA

Dziewiątego lutego sejm zajmie się programem Rodzina 500 plus

  • Autor: PAP/GP
  • 02 lutego 2016 19:41
Dziewiątego lutego sejm zajmie się programem Rodzina 500 plus 1 lutego rząd przyjął projekt ustawy o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci. (fot. fot.mpips.gov.pl))

• Sejm 9 lutego zajmie się projektem ustawy o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci - wprowadzającej program "Rodzina 500 plus."
•Informację o najbliższym posiedzeniu przekazał wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki (PiS) po posiedzeniu Konwentu Seniorów i Prezydium Sejmu.

- We wtorek (9 lutego) zaczynamy procedowanie w Sejmie nad projektem Rodzina 500 plus - powiedział Terlecki.

1 lutego rząd przyjął projekt ustawy o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci, który wprowadza świadczenie wychowawcze 500 zł miesięcznie na drugie i kolejne dziecko; w przypadku rodzin, których dochód nie przekracza 800 zł na osobę w rodzinie (lub 1200 zł w przypadku rodzin z dzieckiem niepełnosprawnym) - również na pierwsze dziecko.

Resort rodziny, pracy i polityki społecznej szacuje, że z programu skorzysta 2,7 mln rodzin, a wsparciem będzie objętych 3,7 mln dzieci.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA