REKLAMA

Dzisiaj pierwsze posiedzenie Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa

  • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
  • 25 lutego 2016 10:09
Dzisiaj pierwsze posiedzenie Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa Przewodniczyć posiedzeniu rady OPWiM będzie Anna Maria Anders (fot. twitter.com)

Dzisiaj, 25 lutego, o godz. 11.00 odbędzie się pierwsze posiedzenie Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa pod przewodnictwem minister Anny Marii Anders.

Rada Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa została powołana przez Sejm ustawą z 2 lipca 1947 roku. W tym samym dniu utworzono państwowe muzea na terenach byłych niemieckich obozów koncentracyjnych i obozów zagłady: Państwowe Muzeum na Majdanku oraz Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau.

Rada OPWiM jest ciałem społecznym powoływanym na 4-letnią kadencję przez prezesa Rady Ministrów na wniosek Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jej przewodniczącą od 20 stycznia 2016 roku jest Anna Maria Anders, wcześniej funkcję tę od 2001 roku pełnił Władysław Bartoszewski.

Działalność Rady OPWiM finansowana jest z budżetu państwa polskiego.

Rada jest jedynym w Polsce organem państwowym inicjującym i koordynującym działalność związaną z upamiętnianiem historycznych wydarzeń i miejsc oraz postaci w dziejach walk i męczeństwa narodu polskiego w kraju i za granicą, a także walk i męczeństwa innych narodów na terytorium Polski.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA