REKLAMA

Dzisiaj prezydent Andrzej Duda desygnuje Beatę Szydło na premiera

  • Autor: PAP/em
  • 13 listopada 2015 09:41
Dzisiaj prezydent Andrzej Duda desygnuje Beatę Szydło na premiera Prawdopodobnie w środę Beata Szydło wygłosi expose (fot. facebook.com/BeataSzydlo)

Kancelaria Prezydenta poinformowała, że dzisiaj (13.11) o godz. 13 w Pałacu Prezydenckim prezydent Andrzej Duda desygnuje Beatę Szydło na Prezesa Rady Ministrów.

Według nieoficjalnych informacji pojawiających się w mediach powołanie i zaprzysiężenie rządu ma nastąpić w poniedziałek. Prawdopodobnie w środę Beata Szydło wygłosi expose. 

W czwartek premier Ewa Kopacz złożyła dymisję Rady Ministrów. Zgodnie z konstytucją szef rządu składa dymisję na pierwszym posiedzeniu Sejmu nowej kadencji. Prezydent przyjął dymisję premier Ewy Kopacz i powierzył dotychczasowemu rządowi dalsze sprawowanie obowiązków do czasu powołania nowej Rady Ministrów.

Kandydatka PiS na premiera Beata Szydło powiedziała w czwartek PAP, że nowy rząd zostanie powołany najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu. - Czekamy jeszcze na wszystkie decyzje. Najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu (zostanie powołany nowy rząd). Szefowa kancelarii (premiera) Beata Kempa poinformuje o wszystkim - powiedziała Szydło, pytana przez PAP o termin powołania nowego rządu.

W poniedziałek Komitet Polityczny PiS zaakceptował kandydaturę Beaty Szydło na premiera i skład jej rządu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA