REKLAMA

Dzisiaj wynik wyborów na przewodniczącego PO. Jaką wizję partii ma Grzegorz Schetyna?

  • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
  • 26 stycznia 2016 08:12
Dzisiaj wynik wyborów na przewodniczącego PO. Jaką wizję partii ma Grzegorz Schetyna? Schetyna: „Nic w Polskiej polityce nie zmieni się błyskawicznie w ciągu tygodni czy miesięcy. To będzie długi marsz" fot. Michał Józefaciuk/Wikipedia/CC BY-SA 3.0 PL)

„Komisja wyborcza spotyka się dzisiaj i będzie przyjmowana uchwała o wyniku” – informował w radiowej „Jedynce” Grzegorz Schetyna, który jest jedynym kandydatem na szefa PO.

O godz. 14:00 zostanie dzisiaj (26 stycznia) ogłoszony wynik wyborów na przewodniczącego Platformy Obywatelskiej. Jedynym kandydatem na szefa PO jest Grzegorz Schetyna.  „Tomasz Siemoniak zrezygnował z kandydowania. Zostałem sam na placu boju. Przez te ostatnie 3 tygodnie nie miałem konkurenta. To jest demotywujące, jeśli chodzi o bezpośrednie wybory”– mówił Schetyna. Jak przypomniał w wywiadzie dla „Jedynki” Polskiego Radia, uprawnionych do głosowania jest 17 tys. osób.

Pytany o przyszłość partii mówił: „Platforma Obywatelska to partia instytucja, która bardzo intensywnie i wyraźnie wpisała się w polski krajobraz polityczny. To jest partia Polsce potrzebna. Platforma jest Polsce potrzebna, dlatego, że Polska jest na zakręcie, jest w trudnej sytuacji. Jest rządzona przez PiS, który ma większość i który łamie prawo, nagina konstytucję. Dlatego taka partia jest potrzebna i dzisiaj będziemy rozpoczynać jej nowy etap”.

Platformę Obywatelską czeka też czas podsumowań: „Największe wyzwanie, to nauczyć się opozycyjności na powrót. Jak zakończyć etap partii władzy po 8 latach, jak podsumować to, co dobrego robiliśmy w czasie ostatnich dwóch rządów. Jak być znowu między ludźmi w Polsce lokalnej, powiatach, gminach, miastach, jak tam budować, pokazywać, w jaki dobry sposób Platforma potrafi rządzić” – podkreślał Grzegorz Schetyna.

Zapowiadał też długą pracę nad poprawą sytuacji w Polsce: „Nic w Polskiej polityce nie zmieni się błyskawicznie w ciągu tygodni czy miesięcy. To będzie długi marsz. My musimy jako Platforma i deklaruje to jako człowiek, który ma szansę Platformę prowadzić, taki długi konsekwentny marsz  prowadzić i realizować oczekiwania wyborców i Polaków. Będziemy partią, która powie stop rządom PIS".

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • Zdecydowany 2016-01-26 12:00:44
    Polacy w rowie mają tego geszefciarza i całe PO wespół z .Nowoczesna i Petru ! Złodzieje POwinni siedzieć we Wronkach a ni jeszcze kwiczeć jak świnie nad zabranym korytem ! Schetyna lubi cmentarze jako miejsce geszefciarskich sPOtkań o tym Polacy nie zapomną !
  • POLAK 2016-01-26 08:59:06
    PRZESTAŃ SŁUŻYĆ SZATANOWI - A ZACZNIJ SŁUŻYĆ MATCE OJCZYŻNIE - POLSCE I POLAKOMREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA