REKLAMA

Edmunda Jannigera, doradcę w MON, do rezygnacji popchnęła fala nienawiści?

 • Autor: GP
 • 10 grudnia 2015 15:23
Edmunda Jannigera, doradcę w MON, do rezygnacji popchnęła fala nienawiści? Edmund Janniger, Prawo i Sprawiedliwość (fot. twitter.com)

O wycofaniu się z współpracy Jannigera poinformował, na oficjalnym koncie społecznościowym Bartłomiej Misiewicz, dyrektor gabinetu politycznego ministra obrony narodowej, rzecznik prasowy resortu.

Źródło: twitter.com

Po zaledwie trzech tygodniach na stanowisku, studiujący w USA Edmund Janniger zdecydował się odejść MON. Informacje o powodach jego dymisji prowadzą do konkluzji, że młodego urzędnika przerosła nienawiść, której poddał go Internet.

Młody działacz Prawa i Sprawiedliwości z Piotrkowa Trybunalskiego pojawił się na polskiej scenie politycznej 16 listopada, gdy został ogłoszony doradcą nowego ministra obrony Antoniego Macierewicza. Wcześniej był jego współpracownikiem politycznym.

- Dziękuję ministrowi Antoniemu Macierewiczowi za zaufanie, jakim mnie obdarzył – pisał na swoim profilu facebookowym 24 listopada po swoim awansie.

Młodość i brak doświadczenia wykorzystane do ataku

- Fala agresji i ataku, która na niego spadła, pewnie się przyczyniła - ocenił Bartłomiej Misiewicz w rozmowie z dziennikarzami portalu Onet.pl. - Jak ktoś jest młodym człowiekiem, a na co dzień funkcjonuje w USA, gdzie kultura polityczna jest trochę inna, a w Polsce spotyka się z falą zupełnie nie merytorycznej krytyki, to nie dziwne, że to może mieć wpływ na podjęcie decyzji o rezygnacji.

Przez trzy tygodnie był on obiektem ataku mediów w Polsce i internautów. Dziennik „Fakt” zamieścił jego zdjęcie z Antonim Macierewiczem na swoich łamach z pytaniem – Student ma pomóc rządzić armią?!

Brak doświadczenia, młody wiek ,stały się zarówno atutem, jak i punktem wykorzystywanym przez polityków i dziennikarzy.

Generał Koziej pochwalił decyzję o jego nominacji widząc w niej próbę nobilitacji osób młodych w strukturach cywilnych służb wojskowych.

Wpis z drugiej połowy listopada, źródło: twitter.com

Edmund Janniger wyjechał studiować do USA.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (3 komentarzy)

 • yorkopole 2015-12-10 23:09:38
  Biedny Chlopak przyjechal na zarobek do Polski jako imigrant. Ludzie go wyrzucili. Co teraz bedzie z imigrantami Polskimi w USA, moze sie chlopiec zemscic . przeciez ma tam wplywy :)
 • Normalny 2015-12-10 20:21:55
  Nie płaczcie już tak. Hejt nie wziął się z niczego. Gdyby ludziom żyło się lepiej ,nie traciliby czasu na rzygowiny. Media same zresztą szczują ludzi przeciw sobie. A poza tym - ktokolwiek współpracuje z Macierewiczem nie jest wart szacunku.
 • jaro 2015-12-10 16:15:21
  ludzie są głupolami i frustratami zazdrośni żałośni fakt powinien wylecieć na zbity pysk stąd depresja samobójstwa Powinniście się wstydzić dostać musicie w (...) i wtedy jest ok mentalność musi się zmienić i nastawienie tak jak będzie dalej nikt nic dobrego nie zrobi Są dwa prawa których w życiu nie pokonacie prawa śmierć i matka natura każdy jest tu na chwilę ta chwila zgaśnie tak jak fakt i internauci frustraci Każdy zdobywa doświadczenie z czasem Debile wszędzie się trzeba wdrażać nawet w pracy ale jesteście za głupi by to zrozumiećREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA