REKLAMA

EEC 2016: Europejski Kongres Gospodarczy oficjalnie otwarty. Co powiedzieli goście?

  • Autor: AT
  • 18 maja 2016 13:08

- Dziękuję za możliwość uczestniczenia w tym wspaniałym i europejskim gospodarczym spotkaniu - tutaj na Śląsku, w Katowicach. Śląsk jest kwintesencją gospodarki - powiedziała premier Beata Szydło podczas sesji inaugurującej Europejski Kongres Gospodarczy.

Europejski Kongres Gospodarczy otworzyli tradycyjnie przedstawiciele władz regionalnych: Wojciech Saługa, marszałek województwa śląskiego, Jarosław Wieczorek, wojewoda śląski i prezydent Katowic, Marcin Krupa, a także Wojciech Kuśpik, prezes PTWP SA i inicjator wydarzenia.

Gościem specjalnym inauguracji była premier Beata Szydło.

- Przez trzy dni w Kongresie weźmie udział ponad osiem tysięcy uczestników. Dodatkowo spotka się z nami na European Start-up Days - imprezie towarzyszącej - wielu młodych ludzi - powiedział Wojciech Kuśpik.

Śledź relację live z Europejskiego Kongresu Gospodarczego

- Dziękuję za możliwość uczestniczenia w tym wspaniałym i europejskim gospodarczym spotkaniu - tutaj na Śląsku, w Katowicach - powiedziała z kolei premier Szydło. - Śląsk kojarzył, kojarzy i będzie się kojarzyć z gospodarką. Śląsk jest kwintesencją gospodarki. Jeżeli myślimy w Polsce o gospodarce, to najczęściej przywołujemy Śląsk jako ten region, który zawsze był miejscem, w którym był dobry klimat dla gospodarki i w którym gospodarka się rozwijała - dodała.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA