REKLAMA

EEC 2016: Rusza ósmy Europejski Kongres Gospodarczy w Katowicach

  • Autor: jk
  • 18 maja 2016 08:29
EEC 2016: Rusza ósmy Europejski Kongres Gospodarczy w Katowicach Od środy (18 maja) do piątku (20 maja) będzie trwał w Katowicach VIII Europejski Kongres Gospodarczy. (fot. PTWP)

Dzisiaj (18 maja) po raz ósmy startuje trzydniowa, największa impreza biznesowa w Europie Centralnej – Europejski Kongres Gospodarczy. Trzy dni debat zainauguruje gość specjalny - premier Beata Szydło.

Uroczysta inauguracja w hali katowickiego Spodka, z udziałem premier Szydło, rozpoczyna w środę (18 maja) jedno z najważniejszych wydarzeń gospodarczych Europy Centralnej. Trzydniowe spotkanie przedsiębiorców, inwestorów i polityków wypełni ponad sto debat i dyskusji poświęconych najważniejszym aktualnym problemom europejskiej gospodarki.

Swój udział w panelach dyskusyjnych i spotkaniach towarzyszących imprezie poświęconej ekonomii zapowiedziała duża grupa z kierownictwa resortu rozwoju. Na czele delegacji stanął wicepremier Mateusz Morawiecki, a towarzyszyć mu będą wiceministrowie: Jerzy Kwieciński, Witold Słowik, Jadwiga Emilewicz, Radosław Domagalski-Łabędzki i Adam Hamryszczak.

Wśród rozmów, w których udział wezmą przedstawiciele resortu są m.in.: sesja inauguracyjna "Geopolityka, bezpieczeństwo, gospodarka. Czy to globalny kryzys?", panel "Zarządzanie państwowymi zasobami w gospodarce", panel "Przemysł w Europie. Schyłek czy renesans?" oraz "Inwestycje komunalne".

Pełna agenda EEC znajduje się tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA