REKLAMA

Ekshumacje: PO złoży nowelę KPK. Partia chce dać możliwość zażalenia na działanie prokuratora

  • Autor: PAP/GP
  • 25 listopada 2016 15:30
Ekshumacje: PO złoży nowelę KPK. Partia chce dać możliwość zażalenia na działanie prokuratora Czesław Mroczek jest ministrem obrony narodowej w gabinecie cieni PO. (fot.:youtube.com)

PO wniesie do Sejmu projekt nowelizacji Kodeksu postępowania karnego tak, by umożliwić rodzinom ofiar katastrofy smoleńskiej złożenie do sądu zażalenia na decyzję prokuratury o ekshumacji swych bliskich - poinformował w piątek Czesław Mroczek (PO).

"W związku z tym, że część rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej nie ma prawa odwołania się do sądu, do organu, który mógłby zweryfikować decyzję prokuratury ws. ekshumacji, czy ta decyzja jest właściwa, przygotowaliśmy projekt noweli ustawy Kodeks postępowania karnego, by taką możliwość tym rodzinom dać" - powiedział Mroczek na piątkowej konferencji prasowej po posiedzeniu zespołu PO ws. katastrofy smoleńskiej.

"Nie może być tak, że w tak niezwykle ważnej sprawie ostateczne decyzje podejmuje prokurator" - dodał poseł Platformy.

Czytaj: Otworzono kolejny grób

Po raz drugi Sąd Okręgowy w Warszawie oddalił wniosek o zakazanie w trybie cywilnym kolejnych ekshumacji ofiar katastrofy smoleńskiej - poinformowała w czwartek sędzia Dorota Trautman, rzeczniczka SO ds. cywilnych. Podobną decyzję ten sam sąd wydał we wtorek.

W piątek na pierwszym merytorycznym posiedzeniu zebrał się powołany przez PO "Parlamentarnego zespołu do zbadania przypadków manipulowania przyczynami katastrofy smoleńskiej z dnia 10 kwietnia 2010 r. w celu osiągnięcia korzyści politycznych".

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA