REKLAMA

Ekshumacje. W grobie Piotra Nurowskiego miało spoczywać inne ciało

  • Autor: GP/PAP
  • 08 grudnia 2016 10:41
Ekshumacje. W grobie Piotra Nurowskiego miało spoczywać inne ciało Pierwszymi w tym roku ciałami, które badała prokuratura, były ciała pary prezydenckiej, Śp. Lecha i Marii Kaczyńskich. Na zdjęciu kondukt pogrzebowy transportujący ciała prezydenta i jego małżonki na Wawel w Krakowie. (fot.:youtube.com)

• Środowa (7 grudnia) ekshumacja śp. Piotra Nurowskiego miała ujawnić, że w jego grobie spoczywa inna osoba.
• Piotr Nurowski był pasażerem TU-154M, był przewodniczącym Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

W czwartek (8 grudnia) pojawiła się informacja, że w ekshumowanym grobie śp. Piotra Nurowskiego miało spoczywać inne ciało. Nurowski był ofiarą tragicznego lotu z 10 kwietnia 2010 roku, był przewodniczącym Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Do informacji dotarł portal wPolityce.pl.

Ekshumacji grobu Nurowskiego dokonano dzień wcześniej (7 grudnia). Grób był na cmentarzu na Powązkach w Warszawie.

Informacje te potwierdziła Prokuratura Krajowa

- Istnieje duże prawdopodobieństwo, że w czasie przeprowadzanych w ostatnich dniach ekshumacji ofiar katastrofy w Smoleńsku w grobie jednej z ekshumowanych osób znalazło się ciało innej ofiary tej katastrofy – poinformowała Prokuratura Krajowa.

Według komunikatu PK, wskazują na to wyniki czynności procesowych.

Okoliczność ta zostanie rozstrzygnięta ostatecznie wynikami badań genetycznych. Zostali o tym poinformowani członkowie rodzin ofiar.

Była to siódma ekshumacja przeprowadzana w tym roku w śledztwie ws. katastrofy smoleńskiej. Wcześniej ekshumowano ciała: sekretarza generalnego Związku Sybiraków Edwarda Duchnowskiego, szefa BBN Aleksandra Szczygły, wiceministra kultury Tomasza Merty i przewodniczącego Komitetu Katyńskiego Stefana Melaka, oraz - pary prezydenckiej Lecha i Marii Kaczyńskich.

10 kwietnia 2010 r. w Smoleńsku w katastrofie Tu-154M zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński i jego małżonka. Śledztwo w sprawie początkowo prowadziła Wojskowa Prokuratura Okręgowa w Warszawie. Postawiła ona zarzuty dwóm kontrolerom lotów ze Smoleńska (dotychczas nie zdołano im ich przedstawić) oraz dwóm oficerom rozwiązanego po katastrofie 36. specjalnego pułku lotnictwa transportowego, który zajmował się transportem najważniejszych osób w państwie. Wiosną 2016 r., po reformie prokuratury, której częścią była likwidacja prokuratury wojskowej, śledztwo przejęła Prokuratura Krajowa.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA