REKLAMA

Eksperci o debacie Kopacz-Szydło: Remis, który daje sukces PiS

  • Autor: AT
  • 20 października 2015 09:40
Eksperci o debacie Kopacz-Szydło: Remis, który daje sukces PiS Beata Szydło i Ewa Kopacz (fot.wybierzpis.org.pl/facebook.com/Ewa-Kopacz)

Według ekspertów wczorajszą debata Ewy Kopacz z Beatą Szydło zakończyła się remisem. To jednak - jak wspólnie ocenili - więcej daje kandydatce Prawa i Sprawiedliwości.

Santorski: Obie kandydatki mizerne

Psycholog Jacek Santorski jest zawiedziony przebiegiem debaty. Jak ocenił w "Polskim Radio", zakończyła się ona remisem, który daje więcej kandydatce Prawa i Sprawiedliwości. - Jako kandydatki na premiera obie panie były mizerne - powiedział Jacek Santorski w "Polskim Radio".

Stach: Sukces PiS

Podobnie uważa Łukasz Stach z Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Również jego zdaniem, wynik przedwyborczego starcia to remis, a to oznacza sukces dla Prawa i Sprawiedliwości, bo to Platforma jest teraz niżej w sondażach i powinna gonić główną partię opozycyjną - informuje "Polskie Radio".

Chwedoruk: Za mało konkretów

Także Rafał Chwedoruk, politolog z Uniwersytetu Warszawskiego uważa, że obie kandydatki zremisowały. Jego zdaniem, po obu stronach było mało konkretów. Jednak to kandydatka PiS zyskała więcej. - Ewa Kopacz była lepsza w tym, co mniej interesuje Polaków - mówi Rafał Chwedoruk w "Polskim Radio".

Konarski: Porażka PO

Również Wawrzyniec Konarski ogłasza remis w debacie. Jednak zdaniem politologa z Uniwersytetu Jagiellońskiego, to remis, który Ewie Kopacz i PO przyniósł porażkę, a Beacie Szydło i PiS-owi - zwycięstwo podało "Polskie Radio".

Flis: Szydło lepsza niż Kaczyński

Jarosław Flis z Uniwersytetu Jagiellońskiego stwierdził, że Beata Szydło wypadła powyżej oczekiwań, natomiast po Ewie Kopacz można było się spodziewać więcej. Politolog podkreślił w "Polskim Radio", że trudno jednak wskazać, kto wygrał w tym pojedynku. Jak zaznaczył, Beata Szydło wypadła w debacie lepiej, niż mógłby wypaść Jarosław Kaczyński, ale powiedzenie tego samego o Ewie Kopacz i Donaldzie Tusku "jest znacznie trudniejsze".

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA